Wrocław: Pierwszy doktorat honorowy DSW

  Wrocław: Pierwszy doktorat honorowy DSW

  Paulina Czarnota

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane tej uczelni.
  Senat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przyznał tytuł doktora honoris causa prof. Kwiecińskiemu za wybitne osiągnięcia naukowe w pedagogice i socjologii oświaty, znaczący w skali kraju wkład w rozwój kadry naukowej oraz tworzenie środowisk akademickich i zaangażowane uczestnictwo w debacie
  publicznej dotyczącej żywotnych problemów oświaty.

  Prof. Zbigniew Kwieciński jest najwybitniejszym polskim socjologiem edukacji liderem tzw.
  "toruńskiej szkoły" socjologii wychowania i młodzieży. Autor i pierwszy kierownik długoletnich studiów nad rozwojem młodzieży i edukacji w sytuacji zmiany społecznej. (Demaskowanie nierówności szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i małomiasteczkowych, pochodzących z
  mniej wykształconych środowisk rodzinnych, stanowi jeden z głównych nurtów w dorobku publikacyjnym Profesora w latach 80/90.)

  Jest inicjatorem sześciu ogólnopolskich zjazdów pedagogicznych, współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Pomysłodawca i współredaktor, mającego już kilka wydań dwutomowego podręcznika akademickiego Pedagogika (PWN). Dwukrotnie nagrodzono Go nagrodą I
  Wydziału PAN za najlepszą książkę roku w pedagogice. W 2003 r. uzyskał nagrodę premiera za wybitne osiągnięcia naukowe - za wydany w 2002 roku tryptyk: "Wykluczanie", "Bezbronni", "Nieuniknione".

  Jest członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk. Był również wieloletnim Członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych. Profesor Kwieciński jest redaktorem naczelnym "Forum Oświatowego", wydawanego przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne i Wydawnictwo Naukowe DSW.
  Tytuł doktora honoris causa otrzymał także na Uniwersytecie Opolskim - 2004 r. i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego - 2007 r.

  Uroczystość nadania doktoratu honorowego rozpocznie się w czwartek 8 grudnia, o godz. 11 w Centrum Konferencyjnym DSW (w auli) przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   buhaha

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

   Niezły dowcip.
   Wybitne zasługi w roli Polski na świecie,
   teraz już wiemy dlaczego szwedzka ambasada nazywa się Ikea, a o polskiej nikt nie słyszał.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama