Śmierć Agaty z Wejherowa. Substancja przeciwdepresyjna i...

  Śmierć Agaty z Wejherowa. Substancja przeciwdepresyjna i silne leki w krwi dziewczyny

  Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Śmierć Agaty z Wejherowa. Substancja przeciwdepresyjna i silne leki w krwi dziewczyny
  1/2
  przejdź do galerii

  ©archiwum db

  Są wyniki badań toksykologicznych Agaty z Wejherowa, która zginęła zimą w Gdańsku Brzeźnie. We krwi dziewczyny wykryto substancję przeciwdepresyjną i silne leki.
  - Z wyników badań toksykologicznych wynika, że w organizmie 17-latki wykryto obecność substancji przeciwdepresyjnej oraz substancji farmakologicznych czynnych, czyli leków - relacjonuje prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Sprawdzamy, w jaki sposób weszła w ich posiadanie, czy się leczyła oraz kto przepisał jej te leki. Istotne jest, że oba te środki wchodzą ze sobą w interakcję i pogłebiają swoje działanie.


  Podejrzana o zabójstwo 17-letniej Agaty z Wejherowa, Wiktoria M. z kolejnym zarzutem

  Dotychczasowe ustalenia prokuratorów wskazują, że 17-letnia Agata zabita została "na własne życzenie" przez rówieśniczkę Wiktorię M. Dziewczyna nie przyznaje się do winy i odmawia złożenia wyjaśnień. Zatrzymano ją w szpitalu psychiatrycznym, do którego trafiła tuż po zabójstwie. Została już jednorazowo przebadana przez biegłych psychiatrów - to od ich opinii, na którą śledczy wciąż czekają, zależało będzie czy trafi na 4-tygodniową obserwację sądowo-psychiatryczną do zamkniętego ośrodka w celu oceny poczytalności.

  Śledczy wciąż czekają na opinie biegłych z zakresu biologii, informatyki oraz opinię psycholingwistyczną, która pozwoli ocenić zabezpieczony przez policjantów pamiętnik prowadzony przez Agatę.


  jacek.wiercinski@polskapress.pl

  O sprawie przeczytasz też w papierowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego z dnia 1 sierpnia 2015 roku  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama