Świdnicka policja przejęła dwie tony liści tytoniu (ZDJĘCIA)

  Świdnicka policja przejęła dwie tony liści tytoniu (ZDJĘCIA)

  MK

  Aktualizacja:

  W przeszukiwanych magazynach znajdowało się ponad 2 tony liści tytoniu, 300 kg gotowej krajanki tytoniowej, 16 tysięcy sztuk papierosów, 100 litrów spirytusu,
  1/4
  przejdź do galerii

  W przeszukiwanych magazynach znajdowało się ponad 2 tony liści tytoniu, 300 kg gotowej krajanki tytoniowej, 16 tysięcy sztuk papierosów, 100 litrów spirytusu, 8 komputerów i 30 tys. złotych. ©www.dolnoslaska.policja.gov.pl

  Policjanci z komendy powiatowej policji w Świdnicy, działając wspólnie z funkcjonariuszami Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku, zatrzymali 7 osób w wieku od 22 do 35 lat, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
  Jak ustaliła policja, sprawcy sprzedawali tytoń, spirytus oraz papierosy. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. W Wałbrzychu funkcjonariusze znaleźli dwa magazyny oraz zabezpieczyli profesjonalne urządzenia do krojenia liści tytoniowych i produkcji krajanki tytoniowej, zabezpieczyli także trzy wagi elektroniczne.

  W przeszukiwanych magazynach znajdowało się ponad 2 tony liści tytoniu, 300 kg gotowej krajanki tytoniowej, 16 tysięcy sztuk papierosów, 100 litrów spirytusu, 8 komputerów i 30 tys. złotych.

  Wartość strat szacuje się na nie mniej niż pół miliona złotych. Na wniosek prokuratury okręgowej w Świdnicy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na dwa miesiące.

  Za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym może grozić nawet do 5 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to tylko liście

   pijany Błasik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 167 / 127

   Może przejmą dwie taczki liści z mojej działki bo nie chce mi się ich palić
   a nie mam banderolek z akcyzą

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama