Siatkówka: Gwardzistki spróbują rozbić Atom

Paweł Witkowski
Do Katarzyny Jaszewskiej trafił tytuł MVP spotkania z Piłą
Do Katarzyny Jaszewskiej trafił tytuł MVP spotkania z Piłą fot. paweł relikowski
Choć nie zachwyciły w pierwszych setach, siatkarki Impelu Gwardii Wrocław odniosły zwycięstwo za trzy punkty (3:1) nad PTPS-em Piła. Dziś grają w Sopocie z Atomem.

Dzięki wygranej awansowały na siódmą lokatę i do piątej tracą tylko oczko. Jeszcze dziś mogą tę stratę nadrobić, jednak musiałyby urwać przynajmniej dwa sety liderowi PlusLigi Kobiet, i to na jego własnym parkiecie.

Zadanie to niezwykle trudne, bo w tegorocznych rozgrywkach Atom przegrał zaledwie 7 partii. Jedyną porażkę (0:3) zaliczył z mistrzyniami kraju - Muszynianką.

Ponadto wrocławscy kibice (podopieczne Rafała Błaszczyka z pewnością również) wciąż pamiętają kompromitującą porażkę w Sopocie z poprzedniego sezonu. Gwardzistki przegrały tam 0:3, w całym meczu zdobywając zaledwie 38 pkt. Patrząc na grę gwardzistek w obecnym sezonie, powtórki z tamtego meczu nie można niestety wykluczyć.

Impel Gwardia Wrocław - PTPS Piła 3:1 (19:25, 25:23, 25:9, 26:24)
Impel Gwardia: Wilson (3), Mroczkowska (9), Czypiruk (13), Jaszewska (23, MVP), Haładyn (1), Efimienko (10), Krzos (libero) oraz Folta, Medyńska, D. Sobolska (10), Rosner (1).
PTPS: Kuligowska (8), Brown (10), Martałek (8), Hudima (7), Kaczmar (5), Kosmatka (11), Wysocka (libero) oraz Naczk, Paszek (8), Kajzer, Krawulska (5).

PlusLiga Kobiet
Atom Trefl Sopot - Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:14, 25:15, 25:15),
AZS Białystok - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (22:25, 15:25, 19:25).
Dziś: Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (g. 18, Polsat Sport) oraz zaległe spotkanie 6. kolejki Trefl - Impel Gwardia (g. 17).
Mecz BKS Aluprof Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz został przełożony na 14.12. Natomiast zaległe spotkanie 7. kolejki: KPSK Stal Mielec - AZS Białystok zakończyło się wynikiem 3:2 (24:26, 25:23, 25:22, 11:25, 15:8).

1. Atom Trefl Sopot 8 21 21:7
2. Muszynianka Muszyna 8 21 24:9
3. MKS Dąbrowa Górn. 8 16 20:12
4. BKS Aluprof Bielsko-B. 8 14 19:16
5. Pałac Bydgoszcz 8 11 15:17
6. PTPS Piła 9 11 16:21
7. Impel Gwardia 8 10 14:18
8. Budowlani Łódź 8 8 13:20