Euro 2012: Musimy walczyć o Czechów, Greków i Rosjan

  Euro 2012: Musimy walczyć o Czechów, Greków i Rosjan

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czy Grecy zamieszkają w Hotelu Monopol?

  Czy Grecy zamieszkają w Hotelu Monopol? ©fot. Paweł Relikowski

  Czy w naszym regionie zamieszkają reprezentacje piłkarskie, które swoje mecze zagrają we Wrocławiu? Teoretycznie jest możliwość, że ugościmy nawet trzy kadry: grecką, czeską i rosyjską. Ale sprawa nie jest prosta. Może się okazać, że piłkarze na Dolnym Śląsku będą jedynie grać.
  Czy Grecy zamieszkają w Hotelu Monopol?

  Czy Grecy zamieszkają w Hotelu Monopol? ©fot. Paweł Relikowski

  CZYTAJ TEŻ: INTERNAUCI O GRUPIE EURO: SZANSA POLSKI, PECH WROCŁAWIA

  Czasu jest mało, bo ostateczną decyzję o wyborze centrum treningowego na Euro 2012 federacje poszczególnych państw muszą podjąć do 16 grudnia. Zostało raptem kilkanaście dni.

  W tym czasie Wrocław chce namówić Greków, by zorganizowali w naszym mieście swoje centrum pobytowe na Euro 2012. Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że przedstawiciele federacji piłkarskiej tego kraju mają przyjechać do Wrocławia być może jeszcze w tym tygodniu. W grę wchodzi pięciogwiazdkowy hotel Monopol przy ul. Modrzejewskiej.

  GRUPY EURO 2012 - ZOBACZ WYNIKI LOSOWANIA (KLIKNIJ)


  Wielkim plusem jest fakt, że już przed losowaniem hotel Monopol i stadion Śląska przy ul. Oporowskiej jako swoje miejsca pobytu i treningu wstępnie zarezerwowali właśnie Grecy. - Natychmiast wracamy do rozmów w tej sprawie. Liczymy, że zdecydują się na Wrocław - mówi Magda Piasecka z Convention Bureau, instytucji zajmującej się m.in. przygotowaniem bazy noclegowej na Euro 2012.

  Z kolei Trzebnica cały czas liczy, że centrum treningowe urządzą w tym mieście Czesi (zagrają oni we Wrocławiu wszystkie trzy mecze grupowe). - Jesteśmy już po słowie z naszymi południowymi sąsiadami - mówi Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy.

  Według Długozimy, Czesi zapowiedzieli, że jeśli znajdą się we "wrocławskiej grupie", jest duża szansa, że na swoją bazę pobytową wybiorą właśnie Trzebnicę. - Oceniam ją na 90 procent - mówi burmistrz. Tymczasem czterogwiazdkowy hotel, która miałby ugościć w Trzebnicy piłkarzy, nie jest jeszcze gotowy. - Ale na Euro na pewno zdążymy. Otwarcie planujemy w marcu - zapowiada Leszek Mroczkow-ski, właściciel obiektu.

  Udało nam się dowiedzieć, że już w sobotę samorządowcy z Trzebnicy ponownie kontaktowali się z Czechami. Ale konkretne rozmowy przeprowadzą dzisiaj, względnie jutro.
  W Trzebnicy asekurują się również na wypadek, gdyby Czesi zupełnie zrezygnowali z bazy w Polsce (co jest zresztą całkiem logiczne) i trenowali oraz mieszkali u siebie w kraju. Marek Długozima wymienia reprezentację Chorwacji, z którą również rozmawiano. Kadra z Bałkanów zagra w Poznaniu.

  Interesujące sygnały dochodzą z Legnicy. Miasto chce skusić Rosjan. - W poniedziałek występujemy do federacji piłkarskiej Rosji z ofertą goszczenia w czasie turnieju ich reprezentacji - mówi "Gazecie Wrocławskiej" Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy. - Mamy odpowiedniej klasy hotele i nowoczesne zaplecze treningowe - zachwala.

  Legnica nie przez przypadek nazywana jest Małą Moskwą - to właśnie w tym mieście nakręcono film pod takim tytułem. W czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wojska radzieckie zajmowały tu jedną trzecią miasta, było to ich największe skupisko w Polsce.

  Rosjanie co prawda przed losowaniem grup deklarowali, że i tak zamieszkają w wybranej przez siebie bazie pod Kijowem, jednak na pewno warto jeszcze spróbować odwieść ich od tego zamiaru.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lech, Czech, Rus i Zeus:)

   okidoki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 31

   hyhy, a tak swoja drogą będzie ok. przestańcie narzekać. Ja tam jestem zadowolony, bynajmniej obskórni angole nie będa nam rozwalać miasta

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Lech, Czech i Rus udają Greka w Breslau".

   kamera (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 27

   Nowa komedia na 2012 rok - widownia zapewniona. Nagrody w Cannes czekają!

   Ciekawe jak ten tytuł brzmiałby w innych językach..... No i kto w rolach głównych się Wam marzy? :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ależ bida

   BUUU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 46

   Nie dość, że grupa na naszą "miarę", to miasto raczej nie zarobi, bo Czesi w 95% będą trenować u siebie i latać czarterem, Grecy wiadomo: więcej zabiorą niż przywiozą :), no a reszta jest milczeniem.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama