O pożytkach z jogi, wzruszającym monstrum i pewnej scenie...

  O pożytkach z jogi, wzruszającym monstrum i pewnej scenie łóżkowej

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  "Otwórz w pełni klatkę piersiową, rozluźnij się, poczuj, jak twoje gałki oczne miękną i zapadają się w głąb głowy". Trochę makabryczne, prawda? A to wcale nie cytat z najnowszego przeboju wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, "Frankensteina", tylko... komenda sympatycznego trenera prowadzącego zajęcia z jogi i zachęcającego ćwiczących do relaksu i rozluźnienia wszystkich mięśni.
  Justyna Kościelna

  Justyna Kościelna

  Skojarzenie z musicalem przyszło mi do głowy na macie do jogi nieprzypadkowo - w spektaklu Cezary Studniak z subtelnością słonia biega po scenie i z lubością gałki oczne swoim adwersarzom wyrywa, kierując je owszem - w głąb - ale swych ust. Czy jest rozluźniony? Nie mam pojęcia, ale z wielką blizną na czole wygląda przekomicznie.

  Jego monstrum, mimo że rozsmakowane w podrobach ludzkich, jest całkiem miłym stworzeniem. "Blizny, szwy i szramy dla mej przyszłej damy. Ropne wydzieliny dla mojej dziewczyny" - śpiewa w spektaklu, dając piękne i niekonwencjonalne świadectwo miłości swojej przyszłej partnerce. Robi wrażenie - zaręczam - nie tylko na niej, ale także na publiczności, która z "Frankensteina", wymyślonego przez Wojciecha Kościelniaka na wesoło, wychodzi zachwycona. Zresztą tak jak z seansu najnowszego filmu Waldemara Krzystka. Trzeba przyznać - to były dobre dni dla dolnośląskich twórców.

  "Blizny, szwy i szramy dla mej przyszłej damy. Ropne wydzieliny dla mojej dziewczyny" - śpiewa w spektaklu, dając piękne świadectwo swojej miłości

  Pochodzący z Legnicy reżyser zrobił film o działaczach dolnośląskiej "S", którzy na 10 dni przed wybuchem stanu wojennego pobrali z bankowego konta tytułową kwotę, grając na nosie władzy ludowej.

  Krzystek wywiązał się z obietnic, jakie składał widzom. Jest w "80 milionach" wartka akcja, są pościgi (co prawda nie czerwonym ferrari, a beżowym kredensem), a komedia płynnie przechodzi w dramat. No, może miłości, też zapowiadanej, trochę zabrakło. W kuluarach po wrocławskiej prapremierze filmu żartowano, że reżyser, choć miał do dyspozycji aktorkę z najpiękniejszym ciałem w polskim show-biznesie, zrobił scenę łóżkową polegającą na... pokazaniu kawałka jędrnej piersi.

  Męska publiczność była, delikatnie mówiąc, tą powściągliwością nieco zawiedziona. A wszystko podobno przez to - żartowano dalej - że reżyser nie tyle opowiada swoim aktorom, co mają zagrać, ale sam im wszystko pokazuje i w rzeczonej sytuacji skapitulował. Znaczy, piękna blondynka specjalistę od przenoszenia na ekran dolnośląskich historii najzwyczajniej w świecie onieśmieliła...

  Może przed następnym filmem warto byłoby wysłać pana Waldemara na jogę? Otworzy klatkę piersiową, rozluźni się i jeśli tylko jego gałki oczne nie zapadną się w głąb głowy, stworzy przekonującą scenę erotyczną ku chwale polskiego kina.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenada

   zażenowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 44

   Tej felietonistce (czytajcie również jej poprzednią "tfurczośc") pomoże tylko zakaz pisania


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   Arek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 84 / 55

   Spokojnie, jeszcze jest młoda i zdąży się wyrobić. W przyszłości zapewne będziecie bardziej zadowoleni z Jej felietonów.
   Pozdrawiam
   i życzę powodzenia w ścieraniu się z najbardziej zajebistymi...rozwiń całość

   Spokojnie, jeszcze jest młoda i zdąży się wyrobić. W przyszłości zapewne będziecie bardziej zadowoleni z Jej felietonów.
   Pozdrawiam
   i życzę powodzenia w ścieraniu się z najbardziej zajebistymi ludźmi. profesjonalistami w każdej dziedzinie:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprzed 7 lat

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 55

   Siostra Wołczka znowu pisze


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pisze? raczej zapisuje

   Howgh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 58

   to taka myślowa biegunka - co pomyśli, to zapisze. Bez sensu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama