Puchar Świata: Jedziemy na Igrzyska mimo porażki 2:3 z...

Puchar Świata: Jedziemy na Igrzyska mimo porażki 2:3 z Brazylią!(ZDJĘCIA)

Zdjęcie autora materiału

Polska

Polacy zagrali świetnie w dwóch pierwszych setach, praktycznie nie dając dojść do głosu faworyzowanym Brazylijczykom. Nasi siatkarze wygrali pierwszą partię do 18, a drugą do 21. Tym samym Polacy zapewnili sobie awans na Igrzyska. Radość naszych graczy była olbrzymia, niemalże jak po medalu Mistrzostw Europy.

Śledź z nami relację live w serwisie warszawa.naszemiasto.pl

W trzeciej odsłonie Polacy zdekoncentrowali się i przegrali tego seta do 18, choć prowadzili w nim już 13:8. Zmiany przeprowadzane przez Andreę Anastasiego na niewiele się zdały. Czwarta partia to także popis Brazylii, która pewnie ograła biało-czerwonych 25:19.

Na tie-break'a Polacy znów wyszli skoncentrowani, choć przez całego piątego seta przegrywali dwoma punktami. Naszym graczom udało się doprowadzić do wyrównania dopiero pod koniec partii. Jednak wtedy górę wzięło doświadczenie Brazylijczyki i "Canarinhos" zwyciężyli do 15:12, a cały mecz 3:2. MIP spotkania został brazylijski rozgrywający, Bruno Rezende.

Jednak najważniejszą wiadomością dnia jest awans Polaków do Igrzysk w Londynie. W niedzielę o 3 nad ranem nasi siatkarze zagrają z Rosją o zwycięstwo w całym Pucharze Świata.

Komentarze (19)

Zdobyli

Gazda z Diabelnej (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21 / 9

A ja to mam gdzieś no pewnie byłbym szczęśliwy że wygrali z Brazylią ale żeby wygrać z Brazylią to trzeba być tak skoncentrowanym jak w pierwszych dwóch setach. Nasi jechali do Tokio po awans do...rozwiń całość

A ja to mam gdzieś no pewnie byłbym szczęśliwy że wygrali z Brazylią ale żeby wygrać z Brazylią to trzeba być tak skoncentrowanym jak w pierwszych dwóch setach. Nasi jechali do Tokio po awans do Londynu i cel zrealizowali w 100%. Ciekawi mnie czy ci malkontenci pamiętają co mówi Anastasi jak obejmował reprezentację i z jakim problemami ją składał. zwiń

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

Panowie KRYTYKANCI, MALKONTENCI, I INNI TACY OWACY......Jak Polski Związek Piłki Siatkowej kiedyś ogłosi konkurs na stanowisko trenere selekcjonera reprezentacji Polski to zgłoście się i wygrajcie...rozwiń całość

Panowie KRYTYKANCI, MALKONTENCI, I INNI TACY OWACY......Jak Polski Związek Piłki Siatkowej kiedyś ogłosi konkurs na stanowisko trenere selekcjonera reprezentacji Polski to zgłoście się i wygrajcie konkurs aby poprowadzić DRUŻYNĘ BIAŁO-CZERWONYCH do samych zwycięstw. Bedziecie mieli okazję wykazać się, pokażcie swój warsztat, wiedzę i umiejętności...zwiń

Gratulacje

ahc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

Chłopaki się za mocno rozluźnili po dwóch wygranych setach. To ich zgubiło. Szkoda. Ale powiedzmy sobie szczerze, kto przed dzisiejszym i jutrzejszym meczem obstawiał, że w którymkolwiek z nich...rozwiń całość

Chłopaki się za mocno rozluźnili po dwóch wygranych setach. To ich zgubiło. Szkoda. Ale powiedzmy sobie szczerze, kto przed dzisiejszym i jutrzejszym meczem obstawiał, że w którymkolwiek z nich zdobędziemy ten upragniony 1 punkt ? Cieszmy się więc że zdobyliśmy go dzisiaj i jesteśmy na Olimpiadzie.

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 9

Eliminacje mają w kieszeni, a czeka ich za niewiele godzin ciężki mecz z Rosją... bo graja nawet nie o 7 jutro rano, a o 3 w nocy (naszego czasu) - więc na odpoczynek i regenerację maja jeszcze...rozwiń całość

Eliminacje mają w kieszeni, a czeka ich za niewiele godzin ciężki mecz z Rosją... bo graja nawet nie o 7 jutro rano, a o 3 w nocy (naszego czasu) - więc na odpoczynek i regenerację maja jeszcze mniej czasu... być może celowo odpuścili sobie, aby uniknąć kontuzji?
      Takie zawody, to nie tylko gra do upadłego, także i taktyka.
      Możliwe, że dzięki temu, że odpuścili sobie dzisiaj - wygrają jutro najważniejszy mecz - z Rosją... bo grać potrafią, pokazali to przytłaczającą przewagą w pierwszych dwu setach z Brazylią, bądź co bądź chyba najlepszą drużyną świata...
      Zobaczymy. Trzymam kciuki!
      BRAWO SIATKARZE !!!zwiń

polscy zakompleksieńcy i frustraci aż żal czytać wasze wypociny..

pp (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

Zamiast pamiętać gościowi to że wywalczył awans z (co najmniej) drugiego miejsca z silnie obsadzonego turnieju to będa mu do końca życia wypominać jedną (oczywiście nieco pechową) porażkę z...rozwiń całość

Zamiast pamiętać gościowi to że wywalczył awans z (co najmniej) drugiego miejsca z silnie obsadzonego turnieju to będa mu do końca życia wypominać jedną (oczywiście nieco pechową) porażkę z Brazylią a nie np. to że zajęliśmy WYŻSZE MIEJSCE niż oni, co chyba w ostatnich latach nigdy nie miało miejsca. Jeszcze tylko brakuje teorii spiskowej że to była celowa porażka. No ale przypomniałem sobie że żyję w Polsce przecież..zwiń

Nie nie nie!!!!!!

Fress (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19

To było Waterloo!!! To może być początek klęski. Totalne dno strategiczne!! Nie przegrywa się meczów wygranych! Nie odpuszcza się takiej historycznej szansy!! Tutaj może trzeba wreszcie skończyć ze...rozwiń całość

To było Waterloo!!! To może być początek klęski. Totalne dno strategiczne!! Nie przegrywa się meczów wygranych! Nie odpuszcza się takiej historycznej szansy!! Tutaj może trzeba wreszcie skończyć ze skromnością! Trzeba było podnieść się trzeci raz i wygrać!!! Z takim podejściem, jak pokazaliśmy z Brazylią, nie mamy najmniejszych szans na olimpiadzie!zwiń

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

Pan trener ma totalne złe i zupełnie nie pasujące do prawdziwego sportowca podejście do dzisiejszego meczu. Wygrali tylko dwa pierwsze sety, żeby przegrać cały mecz!! Przecież trzeba było walczyć...rozwiń całość

Pan trener ma totalne złe i zupełnie nie pasujące do prawdziwego sportowca podejście do dzisiejszego meczu. Wygrali tylko dwa pierwsze sety, żeby przegrać cały mecz!! Przecież trzeba było walczyć dalej! Dobić przeciwnika! A tutaj mam wrażenie, że mamy do czynienia z wodzem, który spaprał wojnę, chociaż miał już dwie najważniejsze bitwy wygrane! To nie jest dobry wódz! Nie można pozwolić ludziom na przegranie wojny, jeżeli ją się ma prawie wygraną. I jestem pewien tego, żeśmy spowodowali to, że będziemy jeszcze bardziej zmęczeni pięcioma setami, bo zachciało się nam odpuścić i "dla zabawy" pozwoliliśmy wygrać Brazylii. Trzeba było się rozpędzić, bo była wielka, historyczna szansa, ale cóż...POLAK POTRAFI NAWET TAK HISTORYCZNĄ SZANSĘ SPAPRAĆ JAK TOTALNY DYLETANT!!!. Ten trener to nie generał. To KAPRAL!!!. PRAWDZIWY DOWÓDCA WALCZY AŻ DO KOŃCA, NAWET WIDZĄC JUŻ WYGRANĄ, NIE ODPUSZCZA. NIE MOŻNA POZWOLIĆ SOBIE NA MINIMALIZACJĘ OCZEKIWAŃ. TRZEBA WALCZYĆ O WYNIK MOŻLIWIE NAJLEPSZY. NAWET NASTĘPNY MECZ Z ROSJĄ NIE JEST W MOIM MNIEMANIU ŻADNYM USPRAWIEDLIWIENIEM DLA TEGO, CO TEN FACET ZROBIŁ!! TO BYŁO NASZE WATERLOO A MIAŁA BYĆ NASZA SALAMINA!!zwiń

sukces

anka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 15

Zmęczenie naszych bochaterów którzy nie zawidli Polskich kibiców w dalekiej Japoni. Londyn zdobyty teraz bedzie czas na odpoczynek i pracę trenera ,wyszukiwanie nowych "wielkich" talentów do...rozwiń całość

Zmęczenie naszych bochaterów którzy nie zawidli Polskich kibiców w dalekiej Japoni. Londyn zdobyty teraz bedzie czas na odpoczynek i pracę trenera ,wyszukiwanie nowych "wielkich" talentów do nowej drużyny. .Generalnie Anastasi - mózg sukcesu to najlepszy w histori naszej siatkówki trener po śp Wagnerze bardzo sympatyczny i lubiany przez zawodników a juz kibiców . strzał w dziesiatke! Sukces ten niech pobudzi do wyzwań naszych piłkarzy na Euro ,czy potrafią ten sukces siatkarzy "wykopać" zwiń

Cioty!

as (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 20

Prowadzić 2:0 i przegrać 2:3 tylko polskie cioty to potrafią. Nie ma się czym podniecać. N aigrzyskach i tak nic nie ugrają. CIOTY!!!

do as

xyz (gość)

Najwyraźniej nie oglądałeś dzień wcześniej meczu Polska Włochy. Tam Włosi prowadzili 2:0 i przegrali 2:3. I co? Tylko Polacy tak potrafią?

Masz rację

Koper (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 17

Masz rację. Ten, kto oddaje wygrany mecz z kimś takim, jak Brazylia, odmawiając sobie wejścia w karty historii sportu jako ten, kto pobił Brazylię w siatkówkę, a więc jest naprawdę wielki, po jest...rozwiń całość

Masz rację. Ten, kto oddaje wygrany mecz z kimś takim, jak Brazylia, odmawiając sobie wejścia w karty historii sportu jako ten, kto pobił Brazylię w siatkówkę, a więc jest naprawdę wielki, po jest dla mnie totalnym idiotą!zwiń

kolejny frustrat

abc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18 / 12

weź lepiej odejdź od tego komputera i idź na świeże powietrze, może dobrze ci to zrobi bo z twojej chorej teorii można wywnioskować że przegrali mecz celowo.