Akrobacje pod namiotem

  Akrobacje pod namiotem

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W środę we Wrocławiu rusza I Międzynarodowy Festiwal Kultury Ruchu - Ocelot Festival.
  Na tę imprezę Janusz Józefowicz przyleci do nas własnym odrzutowcem. To adekwatny do festiwalu środek lokomocji, tym bardziej że prawie wszystkie jego wydarzenia artystyczne rozegrają się w przestworzach. Ale znany choreograf, reżyser wielu musicali, m.in. słynnego "Metra", nie zjawi się we Wrocławiu w celach turystycznych. Podczas I Międzynarodowego Festiwalu Kultury Ruchu Ocelot zobaczymy "Preludium" - premierowy spektakl jego autorstwa. Będzie to podniebne przedstawienie.

  Podniebnych ewolucji i cyrkowych akrobacji nie zabraknie zresztą przez cały czas trwania festiwalu.
  - Namiot, który posłuży kilkudziesięciu akrobatom za miejsce występów, będzie w środku wyglądał bardzo efektownie, jak grecki amfiteatr - zapewnia Beata Bojańczyk z Fundacji Ocelot, dyrektor artystyczna festiwalu.

  W spektaklu Józefowicza wzięli udział aktorzy Teatru Tańca Ocelot, który od niespełna roku ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów premiery, wiadomo jedynie tyle, że będzie to historia grupy młodych ludzi, którzy próbują zrealizować swoje marzenia o lataniu.

  Jednak to niejedyna atrakcja festiwalowa. Widzowie zobaczą też przedstawienia teatrów ruchu z Francji - "Le Cirque Baroque", z Ukrainy - "Bingo", z Niemiec - "Le Cirque Buffon". Francuscy artyści przywiozą do nas spektakl "Ningen" Christiana Tagueta, do którego inspiracją była twórczość japońskiego pisarza Yukio Mishimy. Spektakl będzie we Wrocławiu pokazywany po raz pierwszy, w Europie jest z powodzeniem grany od dwunastu lat.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama