Ruszają 20. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

  Ruszają 20. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Paradą moli książkowych zaczną się dziś (czwartek) 20. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Mole wyruszą o godz. 12.30 spod pomnika Bolesława Chrobrego, przejdą przez centrum i otworzą Promocje w Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5.
  Mole książkowe spotkacie w całym mieście

  Mole książkowe spotkacie w całym mieście

  O godz. 14 poznamy laureata Pióra Fredry - czyli Najlepszą Książkę Roku. W Muzeum będzie można kupić książki stu wydawców z całej Polski, a także z Ukrainy. Spotkania z autorami odbywać się będą w Galerii BWA Awangarda przy ul. Wita Stwosza 32.

  - Promocje to od lat nie tylko kiermasz książki, ale też spotkania i rozmowy - mówi Anna Morawiecka z biura Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. - Jedną z ważniejszych rozmów będzie panel dyskusyjny "Co z tą książką?", 3 grudnia o godz. 17 w BWA Awangarda. - Warto zauważyć, że czytelnictwo w Polsce jest fatalne - wtóruje Andrzej Ociepa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

  - Według przeprowadzonych przez Bibliotekę Publiczną badań w zeszłym roku tylko 44 procent Polaków przeczytało książkę lub co najmniej 3-stronicowy tekst w internecie - dodaje.


  W czasie Promocji, 3 grudnia (sobota) o godz. 19 w Teatrze Polskim, planowana jest gala Nagrody Literackiej Środkowej Europy Angelus. Finalistami są: Swietłana Aleksijewicz - "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" i Wojciech Tochman - "Dzisiaj narysujemy śmierć", Natalka Babina - "Miasto ryb", Jenny Erpenbeck - "Klucz do ogrodu", Drago Jančar - "Katarina, paw i jezuita", Ismail Kadare - "Ślepy ferman", Maria Matios - "Słodka Daru-sia". Nagrodzony autor dostanie 150 tys. zł i statuetkę Angelusa Silesiusa. Zwycięski tłumacz dostanie 10 tys. zł od fundatora, a do tego wyróżnienia dorzuca się miasto Wrocław także 10 tys. zł. Jeśli wygra książka obcojęzyczna, nagrodzony zostanie jej tłumacz, a jeśli tom Wojciecha Tochmana, jury wskaże tłumacza.

  Do Muzeum Architektury po książkę można bez przeszkód wybrać się z dzieckiem.
  W tym roku, kiedy dorośli będą polować na książki, najmłodszymi - często przyszłymi - czytelnikami zajmą się opiekunowie w sali zabaw "Animadło". Muzeum Architektury dla miłośników książki czynne będzie: 1 grudnia (czwartek) w godz. 13-19, 2 grudnia w godz. 10-20, 3 grudnia w godz. 10-19, 4 grudnia w g. 10-16.

  Spotkania z Katarzyną Kaczorowską i Robertem Migdałem

  Katarzyna Kaczorowska będzie promować swoją książkę "80 milionów" w piątek o godz. 17.30 w BWA Awangarda (ul. Wita Stwosza 32, Witryna Prawa).
  W sobotę w godz. 13.00-14.00 Robert Migdał będzie podpisywał swoją książkę "Tylko nie o polityce, proszę..." na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT (12) w Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5), a o godz. 15.00 spotka się z czytelnikami w kawiarni Literatka (Rynek 57).

  Pełen program Wrocławskich Promocji Dobrych Książek

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama