Wrocław: Zwierzaki z przemytu we wrocławskim ZOO

  Wrocław: Zwierzaki z przemytu we wrocławskim ZOO

  AR

  Aktualizacja:

  W zeszłym tygodniu do ogrodu trafiła grupa żółwi promienistych. Przyjechały do nas z Płocka dokąd trafiły z Hongkongu. Obecnie znajdują się na 30-sto dniowej kwarantannie, po tym okresie 5 z nich zostanie we Wrocławiu, a 4 pojadą do Opola.
  Żółwie promieniste zostały zarekwirowane przemytnikom, którzy nielegalnie transportowali je do Chin. Przewóz tych zwierząt odbywał się w fatalnych warunkach. Z 250 przemycanych osobników, celnikom z Hongkongu udało się uratować 50 sztuk. Zostały one przekazane instytucjom hodowlanym na całym świecie.

  Gady te pochodzą z Madagaskaru. Ze względu na swoją wyjątkowej urody skorupę tzw. karapaks, są cennym łupem dla kłusowników. Ich bezpieczeństwu zagraża również wycinka lasów i postępująca w zawrotnym tempie degradacja środowiska naturalnego. Zarekwirowane żółwie nie mogą być odesłane z powrotem na Madagaskar, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że sytuacja mogłaby się powtórzyć.

  Szacuje się, że co tydzień z Czerwonej Wyspy wywozi się około 1000 osobników tego gatunku. Skala tego bezwzględnego procederu jest zatrważająca i w najbliższym czasie może skutkować wymarciem żółwi promienistych - endemitów Madagaskaru.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama