Czy Dawid Jackiewicz nadal będzie szefem PiS na Dolnym...

  Czy Dawid Jackiewicz nadal będzie szefem PiS na Dolnym Śląsku?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W najbliższą sobotę podczas rady politycznej w Pułtusku PiS ma ustalić plan działania na najbliższe miesiące.
  - Liczę, że dowiemy się, czy i kiedy zostaną przeprowadzone wybory zarządów i szefów struktur regionalnych. Kadencje kończą się w grudniu - mówi jeden z wrocławskich działaczy tej partii. Nie potrafi jednak przewidzieć, co postanowi prezes Jarosław Kaczyński.

  Nieoficjalnie mówi się, że wewnętrznych wyborów nie będzie i prezes osobiście wskaże pełnomocników w terenie. We Wrocławiu pozycję utrzyma zapewne poseł Dawid Jackiewicz, mimo że wrocławski PiS nie odniósł sukcesu w październikowych wyborach parlamentarnych. Partia wprowadziła do Sejmu 4 posłów (utrzymała stan posiadania z poprzedniej kadencji), ale zaraz jednego straciła.

  Do "ziobrystów" i klubu parlamentarnego Solidarna Polska przeszedł Mariusz Orion Jędry-sek.
  - Mam podstawy sądzić, że przyczyniłem się do sukcesu wyborczego PiS we Wrocławiu i dostało ono jeden mandat więcej - mówił w rozmowie z nami Jędrysek. I dodał, że duża część osób, która nie zagłosowałaby na PiS, zagłosowała właśnie na niego.

  Niewykluczone, że w sobotę Jarosław Kaczyński ujawni także, czy zacznie (tak jak w kampanii wyborczej) objeżdżać Polskę, by wzmocnić szeregi PiS. W podróż po kraju zamierzają się wybrać także parlamentarzyści związani ze Zbigniewem Ziobrą. Cel jest jeden - zamierzają przygotować się do powołania partii. Wizyty w terenie mają przysporzyć im zwolenników.

  - U nas nie ma niepokoju. Nikt się nie wykruszy z PiS - przekonują wrocławscy działacze. Liczą jednak, że prezes ujawni im swój kalendarz i termin, kiedy pojawi się w stolicy Dolnego Śląska.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Morderca !

   breslauer55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

   Co tu komentować ? To przez niego PIS taki cienki na Dolnym Śląsku, a pośrednio i w Polsce

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dajcie spokój z PIS

   tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 22

   Mnie interesuje co zrobi TUSK i jak mi da popalić przez następne 4 lata zwiększając podatki, benzynę i inne sprawy. To jest ważne ... PIS to PIS. A mnie obchodzi jak bardzo zbiednieje - bo trzeba...rozwiń całość

   Mnie interesuje co zrobi TUSK i jak mi da popalić przez następne 4 lata zwiększając podatki, benzynę i inne sprawy. To jest ważne ... PIS to PIS. A mnie obchodzi jak bardzo zbiednieje - bo trzeba zaciskać pasa ... tylko oni nie zaciskają zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama