Wrocław: Nagrody teatralne i muzyczne rozdane (ZDJĘCIA)

  Wrocław: Nagrody teatralne i muzyczne rozdane (ZDJĘCIA)

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Nagrody teatralne i muzyczne rozdane (ZDJĘCIA)
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hołod

  Agata Kucińska laureatką Nagrody Teatralnej Wrocławia, Rafał Augustyn oraz zespół Me Myself & I - laureatami Nagród Muzycznych Wrocławia.
  We Wrocławskim Teatrze Współczesnym, podczas uroczystej gali, zostały wręczone doroczne nagrody przyznawane za ubiegły sezon artystyczny.

  Rafał Augustyn został nagrodzony za płytę "Do Ut Des. Music for and with Quartet". Kapituła złożona z wrocławskich dziennikarzy i krytyków doceniła niezwykle intrygujący zbiór utworów, dzięki któremu poznajemy kompozytora w kilku wcieleniach i obserwujemy ewolucję jego języka muzycznego.


  Rafał Augustyn: Dziękuję tym, z którymi nagrałem płytę - Agacie Zubel, Janowi Krzeszowcowi i innym. Jestem wzruszony. Kiedyś Czarek Duchnowski, urodzony w Elblągu odbierając tę nagrodę powiedział, że czuje się wreszcie wrocławianinem. Ja się tu urodziłem, teraz jestem wrocławianinem w dwójnasób.

  Me Myself & I, czyli Magdalena Pasierska i Michał Majeran, dostali nagrodę za debiutancką płytę "Takadum!" - dzieło pełne radości, spójne i pieczołowicie zrealizowane przez muzyków. Jedynym instrumentem Me Myself and I jest głos.

  Magdalena Pasierbska i Michał Majeran, czyli Me Myself And I dziękowali wspólnie: - Od początku od kiedy istnieje zespół trąbimy o tym, że jesteśmy z tego świetnego miasta. Kultura jest cudownie życzliwa dla nas. A dziś Dzień Życzliwości. - Przed tą płytą trochę się wzbranialiśmy - dodał Michał Majeran. - To jest płyta dla Radia RAM, bo oni konsekwentnie nas promowali.

  Dla Agaty Kucińskiej Nagroda Teatralna Wrocławia jest kolejną (po m.in. wyróżnieniach na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu, 17. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie, na X Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy), przyznaną za koncepcję i realizację spektaklu "Żywoty Świętych Osiedlowych" na podstawie prozy Lidii Amejko.

  Kapituła doceniła umiejętne zbudowanie kompletnego świata na scenie, spójną wizję i wszechstronność artystyczną. Agata Kucińska jest także reżyserką "Żywotów...", adaptatorką nagrodzonego tekstu, scenografką i jednocześnie aktorką.

  Agata Kucińska znalazła wsparcie w trzymającym ją za rękę prezydencie Rafale Dutkiewiczu. - Jestem dumna, bo teatr lalkowy i spektakl mają tak silny potencjał. Za miesiąc Wrocław będzie wybierać nowego dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek, proszę o takie decyzje, żebyśmy mogli oglądać teatr nastawiony na jakość a nie na ilość.

  Laureaci dostali po 10 tysięcy złotych, ufundowane przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, i dyplomy autorstwa Anny Gawlikowskiej. Galę uświetnił koncert "Gliniane pieśni" w reżyserii Michała Litwińca.

  Wrocławska Nagroda Teatralna jest przyznawana od_2005 roku. Nagroda Muzyczna w kategorii muzyki poważnej powstała jedenaście lat temu, a Nagroda Muzyczna w kategorii muzyki rozrywkowej jest przyznawana od 2009 r.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Drogi Krytyku,

   Ameba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 90 / 67

   "Ale widać, że władzom to odpowiada i nagradzają zespół Me Myself & I" - Nagrody muzyczne są przyznawane przez Kapitułę, w skład której wchodzą wrocławscy dziennikarze, a nie reprezentanci władz!...rozwiń całość

   "Ale widać, że władzom to odpowiada i nagradzają zespół Me Myself & I" - Nagrody muzyczne są przyznawane przez Kapitułę, w skład której wchodzą wrocławscy dziennikarze, a nie reprezentanci władz! Na tym właśnie polega specyfika tej nagrody...
   Co do muzyki Chopina, to myślę, że istnieją znacznie gorsze, nawet fortepianowe interpretacje jego utworów, tak więc nie narzekajmy! Poza tym, lepsze Me, Myself and I niż Doda i Rubik, których muzyka nie posiada większej wartości artystycznej oraz odwołań do tego, co w naszej kulturze najbardziej wartościowe! A Chopinowi i tak już wszystko jedno - wariacje na temat jego twórczości przechodzą wszelkie wyobrażenia (patrz - osławiony komiks, który wycofano z rynku rok temu)...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spinka

   Chopin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 84 / 74

   "podpieranie się jego autorytetem" - radzę zapoznać się ze słownikiem wyrażań obcych i języka polskiego. W jaki sposób podpierają się autorytetem? Chyba trochę nad interpretujesz. Nie spinaj się...rozwiń całość

   "podpieranie się jego autorytetem" - radzę zapoznać się ze słownikiem wyrażań obcych i języka polskiego. W jaki sposób podpierają się autorytetem? Chyba trochę nad interpretujesz. Nie spinaj się się tak bo ci żyłka pęknie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nad interpretujesz,

   nad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 98 / 66

   dyskutujmy na temat!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Me Myself & I, czyli Magdalena Pasierska i Michał Majeran, dostali nagrodę za debiutancką płytę.

   Głos krytyki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 92 / 77

   Ten zespół jest najzwyczajniej przereklamowany. Maniera wokalna M. Pasierskiej jest irytująca. A zamieszczenie na płycie Mazurka, którego autorzy są podpisani w następujący sposób:...rozwiń całość

   Ten zespół jest najzwyczajniej przereklamowany. Maniera wokalna M. Pasierskiej jest irytująca. A zamieszczenie na płycie Mazurka, którego autorzy są podpisani w następujący sposób: Chopin/Majeran/Pasierska jest co najmniej niesmaczne. Stawianie się obok Chopina, spłycanie, wypaczanie jego myśli i jednoczesne podpieranie się jego autorytetem jest wprost obrzydliwe. Mazurek ten był prezentowany na jednym z telewizyjnych koncertów w 2010 r. (roku Chopina), więc każdy mógł usłyszeć w jaki sposób Chopin został potraktowany - bezrefleksyjnie, płytko i bezczelnie. Ale widać, że władzom to odpowiada i nagradzają zespół Me Myself & I.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama