Piłka nożna, II liga: Chrobry wiceliderem. Porażka Miedzi na szczycie

Paweł Witkowski
Kamil Hampel (nr 11) tym razem nie pomógł Miedzi wygrać
Kamil Hampel (nr 11) tym razem nie pomógł Miedzi wygrać fot. piotr krzyżanowski
- GKS wygrał zasłużenie - mówił trener Miedzi Legnica Bogusław Baniak po przegranym meczu 1:2 z Tychami.

- Nie mieliśmy patentu na przełamanie obrońców rywala, na dodatek w pierwszej połowie odbijaliśmy się od nich jak piłeczki pingpongowe od muru. Wyszliśmy na mecz jak bufoniki, które wygrały 6:0 z Rakowem. Jakbym miał więcej zmian, to bym je zrobił, bo przynajmniej pięciu moich graczy zagrało poniżej oczekiwań - dodał.

W zupełnie innym nastroju był trener Chrobrego Głogów Ireneusz Mamrot. Jego zespół pokonał w Chojnicach, dotychczasowego lidera II ligi Chojniczankę. - Zagraliśmy fajną pierwszą połowę. Trochę słabiej było w drugiej, ale indywidualna akcja Krzyśka Ziemniaka przesądziła o wyniku. Patrząc na to jak mój zespół wyglądał fizycznie w końcówce meczu, aż żałuję, że kończy się runda - uśmiechnął się. - Jednak ta przerwa nam dobrze zrobi. Zaliczyliśmy naprawdę pracowitą jesień - dodał.

Sam trener nie spodziewał się tak dobrych wyników. - Przed sezonem liczyliśmy na środek tabeli. Chcieliśmy jedynie uniknąć walki o utrzymanie w ostatnich kolejkach - mówił. Ten cel Chrobremu już się prawdopodobnie udało osiągnąć. Czy wyznaczy sobie kolejny? - Zobaczymy jak się potoczą następna rundy. Będziemy robić swoje. Rewolucji nie planuję - powiedział Mamrot.

Klub szuka obecnie napastnika, prawdopodobnie zespół wzmocni też środkowy pomocnik. Zawodników czeka jeszcze tydzień treningów, badania, a potem zasłużony urlop.

Ostatni mecz mecz w tym roku zaliczył też Górnik PWSZ Wałbrzych. Podopieczni Roberta Bubnowicza zremisowali w Bytowie z Bytovią 1:1.

Miedź Legnica - GKS Tychy 1:2 (0:2)
Bramki: Kamil Zieliński 87 - Remigiusz Malicki 10, Damian Szczęsny 30.
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Miedź: Bledzewski - Starosta, Woźniczka, PaszlińskiI, Zasada - Hempel (63 Kajca), Gawlik, Nowacki, GaruchI(77 Zieliński), Madejski - Zakrzewski (46 Grzegorzewski).

Bytovia Bytów - Górnik PWSZ Wałbrzych 1:1 (1:1)
Bramki: Dawid Ambroziak 10 karny - Marek Wojtarowicz 18.
Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).
Górnik: Jaroszewski - Michalak, ŁaskiI, WojtarowiczI (45 Zawadzki), Duś (63 Moszyk), Rytko, Wepa, Morawski, SawickiI - Zinke, MaciejakI(90 Radziemski).

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
Bramka: Krzysztof Ziemniak 67.
Chrobry: Augustyn - Ziemniak, MichalecI, Suchecki, Samiec (69 Sylwestrzak) - Bukraba (82 Kosmala), SobońI, Wan, Kaczmarek (88 Machaj) - NiedźwiedźI (64 Grzybowski), StasiakI.