Piłka ręczna: Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:24

Paweł Pluta
Joanna Obrusiewicz w ataku na bramkę Łączpolu Gdynia
Joanna Obrusiewicz w ataku na bramkę Łączpolu Gdynia fot. adam warżawa
Jadąc na mecz z Łączpolem do Gdyni, trener KGHM Metraco Zagłębia Lubin Bożena Karkut spodziewała się agresywnej i zażartej walki. I rzeczywiście. Oba zespoły trzymały się bardzo krótko, a co chwila, któraś z zawodniczek trafiała na ławkę kar.

Lubinianki zaczęły pierwszą połowę od prowadzenia, ale rywalki nie pozostawały dłużne i na tablicy wyników widniał najczęściej remis. Od 20 minuty bramki zaczęły rzucać tylko gdynianki i Bożena Karkut poprosiła wówczas o czas. Było niebezpiecznie, bo Łączpol wygrywał już 12:8. Jednak w końcówce pierwszej połowy Zagłębie zniwelowało straty do jednej bramki i z takim bilansem schodziło do szatni.

W drugiej odsłonie mistrzynie Polski wyrównały w 39 minucie (14:14), a potem niemal cały czas goniły rywalki, które tylko raz - w 48 minucie - wygrywały więcej niż jednym oczkiem (18:16). Po raz pierwszy w tej połowie Zagłębie wyszło na prowadzenie dopiero w 55 minucie (22:21). Łączpol zdołał wyrównać. Ostatnie dwie akcje należały jednak do Zagłębia, które dzięki temu zwycięstwu obroniło pozycję lidera PGNiG Superligi.

Bardzo przyzwoicie w jaskini lwa spisały się szczypiornistki AZS AWF Gardinii Wrocław. W Lublinie w starciu z utytułowanym SPR-em akademiczki dość długo nawiązywały równorzędną walkę. Po 17 minutach gospodynie wygrywały, ale tylko 7:6. Po pierwszych trzydziestu minutach wrocławianki przegrywały tylko czterema bramkami. W drugiej połowie lublinianki nie zwalniały tempa i ostatecznie skończyło się na porażce różnicą 12 bramek.

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:24 (13:12)
Zagłębie: Ćwirko, Maliczkiewicz - Załęczna 4, Piekarz, Pałgan, Semeniuk-Olchawa 4, Obrusiewicz 6, Bader 2, Jelić 3, Jochymek, Pielesz 3, Byzdra 2.

SPR Lubin - AZS AWF Gardinia Wrocław 34:22 (16:12)
AZS AWF: Słota, Boczkowska, Olejnik - Wojt, Perek 2, Żakowska 5, Tracz 1, Grądowa 1, Wesołowska 1, Pietras 3, Wiertelak 2, Łukasik 2, Rupp 1, Król 1, Wynnyk 3.