Dwaj wrocławianie pokonają Polskę z Helu na Rysy w 4 dni....

  Dwaj wrocławianie pokonają Polskę z Helu na Rysy w 4 dni. Takiego wyzwania jeszcze nie było

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tadeusz (po lewej) i Krzysztof są na co dzień ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ekipa wrocławskiego WOPR-u mocno wspiera ich p
  1/4
  przejdź do galerii

  Tadeusz (po lewej) i Krzysztof są na co dzień ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ekipa wrocławskiego WOPR-u mocno wspiera ich próbę ©fot. archiwum prywatne

  Dwóch wrocławian spróbuje w najbliższy weekend zrealizować swój wyjątkowy plan. Ultramaraton czy też raczej ultratriathlon z Helu na szczyt Rysów. 780 km z północy na południe Polski zamierzają pokonać, napędzani siłą własnych mięśni… no i niesamowitej psychiki oraz motywacji, bo ta będzie im bardzo potrzebna.
  Tadeusz Mleczek i Krzysztof Wiatrowski są mechanikami samochodowymi z Wrocławia. Na co dzień możecie u nich spokojnie naprawiać swoje samochody, znają się na swoim fachu. Jednak po godzinach pracy i w weekendy wstępuje w nich coś, co nie pozwala usiedzieć w domu. Maratony, biegi na orientację, pływanie i jazda na rowerze - to ich wciąga. Do tego stopnia, że nie wystarczą im już "zwykłe" zawody. Bo przecież ile można biegać te maratony... Postanowili zorganizować coś swojego, wyjątkowego, czego jeszcze nikt nie zrobił.

  Później już tylko końcówka... 130 km na Rysy


  Pomysł triathlonu z Helu na Rysy chodził za nimi od trzech lat. W końcu udało się załatwić potrzebne formalności i sponsora. Wystartują już w najbliższą sobotę, o godz. 5 rano z Kuźnicy na Półwyspie Helskim. Przepłyną 11 kilometrów wpław. Wejdą do wody tak jak stoją i ruszą przed siebie bez żadnych ułatwień poza pianką do pływania. W Pucku będą już na nich czekały rowery. Nie będą się z nimi rozstawać przez ponad 2 dni - przejadą 650 km do Krakowa. Z Grodu Kraka pozostanie już tylko "końcówka", czyli 130 km marszobiegu na szczyt Rysów.

  - Chcielibyśmy tam dotrzeć 4 sierpnia i tak oceniamy swoje możliwości, ale jak wejdziemy na wierzchołek 5 sierpnia, też dramatu nie będzie - żartuje Tadeusz Mleczek, który w tym roku przebiegł już kilka 100-kilometrowych biegów na orientację. Może dlatego 130 km nie robi na nim większego wrażenia. - Będziemy mieli wsparcie przyjaciół i znajomych. W zatoce będą w pobliżu ratownicy WOPR-u, później za rowerami pojedzie samochód z naszym sprzętem, a do biegu może się dołączyć każdy - dodaje Tadeusz Mleczek. Kilka osób już zadeklarowało wsparcie, szczególnie w górach, gdzie śmiałkowie z Wrocławia będą już mocno zmęczeni.


  Przez Polskę w butach z marketu


  Wbrew temu co się może niektórym wydawać, Tadeusz i Krzysztof nie są wyczynowcami. Trenują w czasie wolnym od pracy, a ich sprzęt w niczym nie dorównuje prawdziwym zawodowcom. Ich rowery nie przypominają sprzętu z Tour de France. Są warte kilka tysięcy złotych, właściwie każdy z nas może sobie takie sprawić. A buty w których wystartują? - Spodobały mi się takie za 50 złotych w markecie i są naprawdę wygodne - przyznaje Tadeusz Mleczek i mówi, że to i tak spory wydatek, bo za wcześniejszą parę zapłacił coś około 20 złotych. Jego zdaniem liczy się człowiek, przygotowanie fizyczne i psychika, sprzęt jest na ostatnim miejscu tej wyliczanki.

  Ultra Men 2015, bo tak nazwali swój wyczyn ma na celu sprawdzenie swoich możliwości, ale też zdobycie pomocy i środków, dla tych, którzy nie mogą o własnych siłach startować. Mowa o dzieciach niepełnosprawnych, które skupia fundacja "Krzyś" z Wrocławia. To właśnie ich chcą wesprzeć pozytywnie zakręceni mechanicy samochodowi. Zdobędą pieniądze dzięki sponsorom, którzy zainteresowali się projektem, a także dzięki wpłatom indywidualnych osób, których pomysł przekona do tego.

  Można ich dopingować i sledzić


  Niecodzienną próbę Ultra Men 2015 można śledzić na żywo pod adresem: trackcourse.com/view/ultra-men-2015 (mapa z lokalizacją śmiałków), a także czytać aktualną relację z trasy na ich stronie na portalu społecznościowym: facebook.com/UltraMenTriathlon

  Oczywiście o efektach tej próby dowiecie się także z portalu GazetaWroclawska.pl.


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Są na szczycie

   Artur (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Są wielcy. Są moją inspiracją.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzymam

   Kciuk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Mocno za Was kciuki Panowie!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   super

   daga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Panie Tadeuszu trzymam za Was kciuki :)
   powodzenia :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama