Wrocław: Laur dla profesora Witkiewicza

  Wrocław: Laur dla profesora Witkiewicza

  PRZEM

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W poniedziałek o godz. 14, profesor Wojciech Witkiewicz odbierze tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
  Profesor Witkiewicz współpracuje z wrocławskim Uniwersytetem Przyrodniczym od lat 70. ubiegłego stulecia. Wspólne badania prowadził jeszcze z prof. Stanisławem Tołpą. Dotyczyły one zastosowania słynnego preparatu torfowego w medycynie.

  W latach 80. profesor Witkiewicz podjął współpracę z prof. Stanisławem Zaleskim, kierownikiem Katedry Higieny Produktów Zwierzęcych na Wydziale Weterynaryjnym ówczesnej Akademii Rolniczej. Dotyczyła ona badań klinicznych związanych z zastosowaniem preparatu livex, wykorzystującego białko krwi zwierząt rzeźnych również w medycynie ludzkiej. Jego współpraca z Uniwersytetem trwa do dziś.

  Podczas uroczystości w Auli Jana Pawła II odznaczenia państwowe, wyróżnienia i nagrody rektora odbiorą również zasłużeni pracownicy uczelni, zaś wynalazcy - dokumenty patentowe i świadectwa ochronne.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawostka

   Irenka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 30

   Z całym szacunkiem dla całego dorobku naukowego prof. Witkiewicza ale ostatni, jeszcze w toku, nie jest powodem do dumy. A mianowicie: przenosiny i tymczasowe złączenie Oddziału Nefrologii z...rozwiń całość

   Z całym szacunkiem dla całego dorobku naukowego prof. Witkiewicza ale ostatni, jeszcze w toku, nie jest powodem do dumy. A mianowicie: przenosiny i tymczasowe złączenie Oddziału Nefrologii z Oddziałem Intensywnej Terapii. Ciekawe co na to Sanepid? Oddział ze wzmożonym reżimem sanitarnym i pacjenci nefrologii wraz z ogromem odwiedzających. Gratulacje za sam pomysł!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   Mastah (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 14

   Dzien bez profesora W dniem straconym

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama