Poległ Gawin, zaspała Miedź

Dawid Sołtys, MS
Pierwsza połowa zadecydowała o wyjazdowej porażce Miedzi Legnica z Rakowem Częstochowa. Już w pierwszej minucie po dośrodkowaniu z rożnego, Imianowskiego pokonał Lenartowski.

Mimo lekkiej przewagi legniczan to Raków podwyższył na 2:0. Do siatki trafił Piotr Bański. Miedź odpowiedziała w 42. minucie. Akcję sam na sam z bramkarzem wykorzystał Musiałowski. Zdobył gola do szatni. Szczęśliwym strzelcem okazał się Mateusz Zachara.

W drugiej połowie widać było bardziej ofensywnie nastawioną Miedź. Michał Ilków-Gołąb minął dwóch częstochowskich obrońców i uderzył tuż obok Krzysztofa Pyskatego. Legniczanie złapali kontakt. Pod koniec meczu Vojislav Bakrac został ukarany dyskusyjną czerwoną kartką za faul na przeciwniku.
- Arbiter pokazał nam osiem kartek. Bakrac nie zasłużył na tak surową karę - przekonuje Jarosław Pedryc, trener Miedzi. Na domiar złego pod koniec spotkania Woźniak sfaulował napastnika Rakowa w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Bukowiec.

- Przespaliśmy pierwszą połowę. W szatni po ostrej reprymendzie zawodnicy wyszli na drugą część meczu bardziej zdeterminowani. Nie byliśmy słabszym zespołem od Rakowa - mówi trener.
Za tydzień zebranie członków stowarzyszenia Miedź. Działacze klubu rozpoczęli rozmowy z władzami miasta. Uaktywnili się też kibice. Stowarzyszenie fanów Miedzi Legnica w czasie meczu z Zagłębiem Sosnowiec ma zbierać podpisy z apelem do prezydenta Krzakowskiego o pomoc.

W szlagierowym z MKS-em Kluczbork przegrał Gawin Królewska Wola, ale utrzymał prowadzenie w tabeli. Gospodarze nie zachwycili. Gorzej, radzili niedokładnością. W 36. minucie z wolnego trafił Adamczyk. Strzałem z daleka odgryzł się Piech, ale nie wyrządził on Stodole żadnych szkód. Królewskich stać było tylko na trafienie z karnego Koziary po faulu na czerwoną kartkę Nowackiego. Losy meczu rozstrzygnął strzałem z najbliższej odległości wprowadzony parę minut wcześniej Krzęciesa.

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 4:2 (3:1)

Bramki: Lenartowski 1, Bański 36, Zachara 45, Bukowiec 88 (k) - Musiałowski 42, Ilków-Gołąb 59.

Sędziował: Wojciech Sawa (Chełm)

Raków: Pyskaty - Mastalerz, Pluta, Żebrowski, Kowalczyk - Rogalski
(79 Witczyk), Lenartowski, Bukowiec, Foszmańczyk - Bański (62 Gliński), Zachara (89 Korytkowski).

Miedź: Imianowski - Smarduch, Bakrac, Kotlarski, Żółtowski - Mikutel (46 Misan), Kłak (77 Ochota), Garuch, Musiałowski (46 Woźniak), Orłowski, Ilków-Gołąb.

Gawin Królewska Wola - MKS Kluczbork 1:2

Bramki: Koziara 54-k. - Adamczyk 36, Krzęciesa 70.Sędziował: Daniel Kruczyński (Śląski ZPN).

Gawin: Masarczyk - Stawowy, Koziara, Balul, Pilarski (67 Piątkowski),Kowal, Flejterski, Dorobek (65 Lis), Mazurek, Piech, Burski (73 Szewczyk).

Kluczbork: Stodoła - Nowacki, Cieślak, Jagieniak, Nitkiewicz (46 Krzęciesa), Sobotta (63 Gierak), Adamczyk, Glanowski (50 Hober), Kazimierowicz, Sobota, Niziołek.