Niepublikowane dotąd zdjęcia prezydenta Busha z 11 września...

  Niepublikowane dotąd zdjęcia prezydenta Busha z 11 września 2001 roku [ZDJĘCIA]

  Sylwia Dąbrowa AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Archiwa Białego Domu opublikowały nieznane dotąd zdjęcia z 11 września przedstawiające prezydenta USA George W. Busha, wiceprezydenta Dicka Cheneya i
  1/17
  przejdź do galerii

  Archiwa Białego Domu opublikowały nieznane dotąd zdjęcia z 11 września przedstawiające prezydenta USA George W. Busha, wiceprezydenta Dicka Cheneya i innych wysokich pracowników administracji reagujących na największe zamachy terrorystyczne w historii Ameryki ©fot. U.S. National Archives

  Archiwa Białego Domu opublikowały nieznane dotąd zdjęcia z 11 września przedstawiające prezydenta USA George W. Busha, wiceprezydenta Dicka Cheneya i innych wysokich pracowników administracji reagujących na największe zamachy terrorystyczne w historii Ameryki.
  Na zdjęciach widzimy pełne powagi i czasami niedowierzania twarze Cheneya, Busha i Condoleezzy Rice, sekretarz stanu w administracji George W. Busha. Wykonują oni telefony, albo siedzą i oglądają płonące na ekranach telewizorów wieże World Trade Center. Widać, jak prezydent naradza się ze współpracownikami. Obecna jest też żona prezydenta, Laura Bush.

  Zamachy z 11 września 2001 roku były szokiem i zaskoczeniem nie tylko dla Ameryki, ale dla całego świata.
  Terroryści z al-Kaidy porwali cztery pasażerskie samoloty i rano skierowali je w budynki World Trade Center w Nowym Jorku oraz w Pentagon w Waszyngtonie. Obie wieże WTC zawaliły się. W sumie w wyniku zamachów zginęło blisko 3 tysiące ludzi. Jeden samolot nie zdołał uderzyć w żaden obiekt, gdyż pasażerowie na pokładzie podjęli walkę przeciw porywaczom, w wyniku której terroryści uderzyli samolotem w teren niezamieszkały.

  Atak zastał prezydenta George W. Busha w jednej ze szkół, którą odwiedzał jako głowa państwa. Na wieść o uderzeniu terrorystów natychmiast wrócił do Białego Domu skąd kierował działaniami ochronnymi i odwetowymi.

  Wskutek ataku USA najpierw uderzyły i obaliły reżim talibów w Afganistanie, a następnie, w 2003 roku rozpoczęły wojnę w Iraku, w wyniku której obalony został reżim Saddama Husajna.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Atak na Pentagon?

   ciekawski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A co najciekawsze samolot, który uderzył w Pentagon wyparował. Udało mu się na dodatek przed uderzeniem tak zwinąć skrzydła, że ani nie pościnał pobliskich latarni, ani nawet nie uderzyły one w...rozwiń całość

   A co najciekawsze samolot, który uderzył w Pentagon wyparował. Udało mu się na dodatek przed uderzeniem tak zwinąć skrzydła, że ani nie pościnał pobliskich latarni, ani nawet nie uderzyły one w budynek...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OPINIA

   S.O. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   USA istnieją, w przeciwieństwie do terrorystów ! I na szczęście Amerykanie pokazali silne nerwy nie rozpoczynając wojny światowej ,choć jak sadzę ,niewiele brakowało !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ortografia

   Popłaca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Wierze World Trade Center? Błagam, naprawcie to


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ..bo autor "wierzący" jprdl!

   Waran z Comodo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wierze World Trade Center...massakra orto orto orto aż nóz sie sam otwiera..poprawić wołam z otchłani durnoty JPRDL

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama