Archicom buduje osiedla społeczne

  Archicom buduje osiedla społeczne

  materiał partnera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Osiedla zlokalizowane blisko parków i terenów zielonych tworzą przyjazny klimat do życia
  1/11
  przejdź do galerii

  Osiedla zlokalizowane blisko parków i terenów zielonych tworzą przyjazny klimat do życia

  Rosnąca popularność osiedli społecznych

  Osiedla społeczne zyskujące na popularności w ostatnich latach są odpowiedzią na wymagania współczesnego mieszkańca miasta i jego trybu oraz tempa życia. Konsekwencją zmian, jakie zachodzą w społeczeństwie, jest rosnąca potrzeba znalezienia u dewelopera kompleksowej oferty. Klienci poszukują nie tylko własnego „M”, ale miejsca przyjaznego do życia, w którym łatwiejszy będzie dostęp do podstawowych usług, edukacji czy rekreacji.
  Klienci, co potwierdza wrocławski deweloper Archicom, doceniają coraz bardziej bliskość przyrody, możliwość nawiązywania sąsiedzkich relacji, czy spędzenia wolnej chwili w obrębie swojego osiedla.

  Coraz cenniejsze relacje sąsiedzkie


  Po latach anonimowości, którą zapewniały osiedla mieszkaniowe dużych miast, deweloperzy dostrzegli, że ludzie potrzebują prawdziwego budowania sąsiedzkich relacji. Dziś ta świadomość oddziałuje na projektowaną architekturę i realizowane na osiedlach mieszkaniowych funkcje. Dla przykładu Archicom - chcąc ułatwić sąsiedzkie spotkania - przykłada dużą uwagę do kreowania przyjaznych przestrzeni wewnątrz osiedla – place zabaw, osiedlowy fitness, i kluby mieszkańca. Przestrzenie wspólne powinny wypełniać także miejsca do rekreacji takie jak ścieżki rowerowe czy boiska, aby mieszkańcy mieli do dyspozycji jak najbogatszą ofertę spędzania czasu wolnego. Spajaniu lokalnej społeczności sprzyja również skala budynków – czyli niska i kameralna zabudowa. Osiedle powinno oczywiście gwarantować swobodę, ale jednocześnie bezpieczeństwo.

  Miejsca przyjazne do życia

  Jednym z ważniejszych aspektów przy budowaniu osiedli społecznych jest wybór miejsca pod inwestycję. Ogromnym atutem mogą stać się umiejętnie wykorzystane przez dewelopera walory otoczenia, przyrody – sąsiedztwo parków, bliskość rzeki, przestrzenie wspólne - bo to wszystko razem tworzy przyjazny klimat. Olimpia Port – nowo powstające osiedle nad Odrą – to doskonały przykład tego, w jaki sposób można wykorzystać istniejące otoczenie. Rekonstrukcja nabrzeża w formie krajobrazowego zejścia do rzeki, pomosty, ścieżki rowerowe łączące się z systemem tras miejskich – to dodatkowe atrakcje, które klienci Archicomu otrzymują wraz z zakupem własnego mieszkania.

  Modelowe osiedle Wrocławia

  Na wrocławskim rynku nieruchomości przykładem osiedla społecznego mają szansę stać się „Nowe Żerniki”. Koordynowane przez magistrat działania mają stworzyć zupełnie nową dzielnicę miasta z kompleksową infrastrukturą drogową i społeczną. W projekcie konsultowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich uczestniczą zarówno deweloperzy (m.in. Archicom, Vantage Development, ATAL) jak i kooperatywy mieszkaniowe. W efekcie Nowe Żerniki mają stać się przestrzenią przyjazną do życia i pracy.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo