Wrocławskie zoo: skok do ekstraklasy Europy

  Wrocławskie zoo: skok do ekstraklasy Europy

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławski ogród zoologiczny jest coraz bardziej rozpoznawalny za granicami naszego kraju. - Zaobserwowaliśmy, że zoo zwiedza o wiele więcej obcokrajowców niż dawniej - mówi z dumą Radosław Ratajszczak, prezes ogrodu.
  Afrykarium ma być atrakcją, która przyciągnie tłumy

  Afrykarium ma być atrakcją, która przyciągnie tłumy ©Polskapresse

  Już teraz nasze zoo jest na 6. miejscu w Europie pod względem kolekcji zwierząt (pierwszy jest Berlin). Ale to właśnie Niemcy coraz chętniej przyjeżdżają zwiedzać nasz obiekt. Dlaczego? Bo np. berlińskie zoo od lat się nie zmienia. Tamtejsze władze prawie w ogóle nie inwestują w nowości, a jedynie utrzymują obecny stan. I przez to Niemcy ogrodem w ich stolicy są po prostu znudzeni.

  A we Wrocławiu jest inaczej. W przyszłym roku powstaną nowe wybiegi dla rysi i żbików. Nowy dom będą miały też nosorożce.

  Prezes Ratajszczak wprowadzi też kilka pomniejszych zmian. Na przykład na nowych wybiegach zobaczymy langury i mundżaki.

  Ale to nic w porówanaiu z tym, co nas czeka za około cztery lata. Wtedy też gotowe będzie Afrykarium, czyli wielki budynek (wielkości hipermar-ketu E. Leclerc), w którym obejrzymy rekiny, foki, hipopotamy, uchatki i wiele innych gatunków, które zamieszkują Czarny Ląd.

  - Gdy Afrykarium już powstanie, nasz ogród z pewnością awansuje do elity europejskich ogrodów - cieszy się Radosław Ratajszczak.

  Oprócz tego, że Wrocław zyska kolejną wielką atrakcję turystyczną, powstanie Afrykarium będzie miało też wymiar symboliczny. - W 2015 roku zoo będzie obchodziło swoje 150. urodziny. Więc będzie to piękne zwieńczenie - dodaje prezes Ratajszczak.

  W zoo zakładają, że w tym roku zwiedzi jest 600 tysięcy osób. Z szacunków wynika, że ok. 40 tysięcy to obcokrajowcy. Prezes Ratajszczak przypuszcza, że gdy powstanie Afrykarium, turystów będzie o 100 procent więcej. - Bo takiej atrakcji w tej części Europy nigdzie nie ma, a na pewno wzbudzi zainteresowanie - mówi Radosław Ratajszczak.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czemu ogród nie rozbudowuje się terytorialnie ?

   SirAdi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 18

   Czy bez zwiększenia powierzchni o sąsiednią działkę, dalasze istnienie ogródu w ogóle ma sens ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Malpy, goryle, orangutany

   Z. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 32

   A co z biednymi malpami czlekoksztaltnymi, ktore trzymane sa w tym okropnym, ciasnym i zaniedbanym pawilonie? Kiedy one dostana lepsze (znacznie lepsze!) lokum?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zadrwię, a co?

   tommbo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 35

   Sądząc po tym, jakie są ceny biletów wstępu, za kilka lat możemy się spodziewać nie tylko Afrykarium, ale i Amerykanarium (Północnego i Południowego), Azjarium, Australianarium itd.Do tego na...rozwiń całość

   Sądząc po tym, jakie są ceny biletów wstępu, za kilka lat możemy się spodziewać nie tylko Afrykarium, ale i Amerykanarium (Północnego i Południowego), Azjarium, Australianarium itd.Do tego na każdym kroku nie znajdziemy już śmierdzących frytek czy parówek o kosmicznym stosunku ceny do jakości, ale powstanie przynajmniej kilka restauracji, hotelik i in. ;)
   pozdrawiam!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moim zdaniem cena jes śmieszna!!!

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 21

   Porównaj zoo do kina. Za bilet do kina muszę zapłacić ponad 20 zł a jak 3d to 30 zł za niecałe 2h. A tu płacisz i możesz siedzieć cały dzień.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama