Wrocław: Obejrzyj fizjonomię przestrzeni w Galerii Miejskiej

  Wrocław: Obejrzyj fizjonomię przestrzeni w Galerii Miejskiej

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Galeria miejska zaprasza na wystawę Katarzyny Koczyńskiej- Kielan, pt. Fizjonomia przestrzeni.
  "Twórczość Katarzyny Koczyńskiej -Kielan stanowi odbicie tego szczególnego sposobu postrzegania świata, które wrażenie przekształca w inspiracje a ulotność w konkret" - pisała prof. Krystyna Cybińska we wstępie do jednego z katalogów prac artystki.

  Wystawa pt. Fizjonomia przestrzeni prezentuje w większości najnowsze, dotychczas jeszcze nie eksponowane obiekty rzeźbiarskie oraz kompozycje reliefowe wykonane w materiale ceramicznym.
  W odautorskim komentarzu Katarzyna Koczyńska-Kielan zwraca uwagę na fakt, że doświadczenie przestrzeni pejzażu skłania do transcendentalnych myśli. Kreowane przez nią formy to głęboko rozrzeźbione bryły o otwartej przestrzeni wewnętrznej, z której światłocień wydobywa "Pejzaże wyobraźni". W jej pracach ważnym składnikiem budowania napięcia jest struktura materii ceramicznej. Wieloelementowe kompozycje reliefowe, o tytułach przywodzących na myśl karty z dziennika podróży, opisują rozległe przestrzenie językiem kreacji plastycznej. Ich centralną częścią są porcelanowe płaszczyzny o głębokich spękaniach i piaszczystej fakturze. Elementy te na potrzeby projektowanych realizacji autorka wykonała w trakcie ubiegłorocznej dwumiesięcznej rezydencji artystycznej w Chinach, w Jingdezhen - kolebce porcelany Ming i mekce współczesnych ceramików.

  Katarzyna Koczyńska-Kielan jest wykładowcą we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta. Pracuje na stanowisku profesora w jedynej w Polsce Katedrze Ceramiki, prowadząc stworzoną przez siebie autorska Pracownię Koła Garncarskiego. Jej prace były prezentowane na niemal 100 wystawach w kraju i zagranicą, w tym 18 indywidualnych. Obecnie przygotowywana wystawa jest kolejną indywidualną prezentacją prac tej autorki w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.

  Wernisaż wystawy- 9.11.2011 r.
  Wystawa czynna- 10.11.2011 r .-30.11.2011 r.
  Galeria Miejska otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 11.00- 18.00, w sobotę w godz. 12.00-15.00.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama