Ważne
  W kurortach kończą się miejsca na święta i sylwestra

  W kurortach kończą się miejsca na święta i sylwestra

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Szampańską zabawę na Sylwestra oferuje wiele hoteli. Każą jednak za to słono płacić

  Szampańską zabawę na Sylwestra oferuje wiele hoteli. Każą jednak za to słono płacić ©Marcin Oliva Soto

  To już ostatni dzwonek dla chętnych, którzy chcą spędzić święta i sylwestra w górskich kurortach. Co prawda, zostało jeszcze sporo wolnych miejsc na czas świąteczno-noworoczny, jednak najbardziej atrakcyjne oferty znikają jak świeże bułeczki.
  Szampańską zabawę na Sylwestra oferuje wiele hoteli. Każą jednak za to słono płacić

  Szampańską zabawę na Sylwestra oferuje wiele hoteli. Każą jednak za to słono płacić ©Marcin Oliva Soto

  - Pierwsi turyści pytali o święta już podczas wakacji. Wielu zarezerwowało sobie miejsce. Boją się, że później nie zdążą - przyznaje Elżbieta Gołę-biowska z informacji turystycznej w Karpaczu.

  W kurorcie pod Śnieżką jest ponad 12 tysięcy miejsc noclegowych, z czego prawie połowa jest już zarezerwowana. Podobnie jest w kilku innych sudeckich kurortach. Dlatego organizatorzy imprez sylwestrowych przygotowują wyjątkowe oferty, aby w tych dniach właśnie do siebie przyciągnąć turystów. Uzdrowiska, hotele, pensjonaty i restauracje szykują sporo atrakcji.

  Ciekawie zapowiadają się tematyczne bale organizowane przez Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. W Dusznikach bal odbędzie się w obiekcie Jan Kazimierz pod hasłem "Rock'n'roll". W klimacie rockowym będzie utrzymana cała zabawa, konkursy i inne atrakcje. W Kudowie, w pięknej sali Polonia z początku XX wieku, będzie można się pobawić przy hawajskich rytmach. Z kolei w Polanicy w Wielkiej Pieniawie kuracjuszom i gościom towarzyszyć będą black jack i ruletka, a zabawa odbywać się będzie pod hasłem "Viva Las Vegas".

  - Bale kosztują od 270 do 320 zł za osobę. Można również zarezerwować miejsca noclegowe w obiektach uzdrowiskowych - mówi Sylwia Kitel z sekcji marketingu w ZUK.
  Za trzydniowy pobyt (bez balu) zapłacimy tam od 300 do 800 zł. Wielki bal organizuje również Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa.

  - Nasza Hala Spacerowa Domu Zdrojowego pomieści aż 500 osób - zachęca do zabawy Dorota Giżewska, prezes świe-radowskiego zdroju. W programie balu, który kosztuje 250 zł od osoby, jest masa atrakcji, m.in. koncert noworoczny i pokaz sztucznych ogni. Za tygodniowy pobyt z wyżywieniem, balem i kuligiem zapłacimy 1150 zł.

  - Chcę pojechać przed sylwestrem na kilka dni w góry. W dzień będę jeździł na nartach, a w sylwestra idziemy na którąś z imprez - mówi Norbert Frąckowiak z Wrocławia.

  Wymagający goście, którzy lubią luksus, mogą wybrać się do hotelu Gołębiewski w Kar-paczu. Na balu sylwestrowym będzie m.in. orkiestra, jednak zapłacimy za to 600 zł. Nieco tańsza - bo 450 zł - będzie dyskoteka z DJ-em. Hotel przygotował też specjalne zabawy sylwestrowe dla dzieci (od 60 do 90 zł). Za tygodniowy po-byt w hotelu zapłacimy ok. 2000 zł.

  Z kolei 4-gwiazdkowy hotel Verde Montana w Kudowie organizuje zabawę sylwestrową w rytmie samby. Cena za trzy-dniowy pakiet pobytowy z balem i dwoma noclegami zaczyna się od 1200 zł od osoby.

  - Hotele mają oferty kilkudniowe. Trudno jest znaleźć miejsce tylko na sylwestra - mówi Grażyna Biederman z Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

  Z kolei amatorzy szusowania na nartach będą mogli przywitać nowy rok na Łysej Górze w Dziwiszowie.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   Ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Ruski szampan z Tesco za 5zł :))))

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo