Transmisja NA ŻYWO: Śląsk - Politechnika

PW
Od godz. 19.00 Śląsk Wrocław podejmuje w Orbicie Politechnikę Warszawską. Czy po czterech porażkach przyszedł czas na wygraną?

Koniec meczu. Zwycięstwo Śląska. Teraz przed wrocławianami spotkanie z ŁKS-em w Łodzi.

IV kwarta
78:63
78:61 - Do końca 40 sekund. Już nic nie odbierze pierwszej od 3 lat wygranej w ekstraklasie.
W tym momencie na parkiecie w barwach Śląska biega 4 zawodników poniżej 20 roku życia. To Sęk, Zyskowski, Niedźwiedzki i Koelner.
77:61
77:60
Na trybunach najgłośniej dopingujących kibiców widnieje transparent: "Polityk nie matematyk dzielić nie powinien".
71:45

Przed nami ostatnia część meczu. Już nic złego gospodarzom nie powinno się stać. Dziś na niewiele pozwalają Politechnice

III kwarta
71:43
69:43
69:41 - Efektowny wsad Grahama
67:41
67:39 - znów center Śląska
65:39 - Mladenović i przerwa na żądanie Mladena Starcevicia, szkoleniowca ekipy z Warszawy
63:39 - Bartosz Bochno
61:39
61:37 - Przyjezdni zgubili krycie i trójka Michała Nowakowskiego. To jego pierwsze punkty w tym meczu
55:28 - Calhoun

Po pierwszej połowie zdecydowanie prowadzi Śląsk. W jego grze widać głód zwycięstw. Zawodnicy gospodarzy wykorzystują niemal wszystkie okazje na zdobycie punktów. Przy tym grają efektownie. Kibice najgłośniej oklaskiwali składną akcję Amerykanówów Graham-Calhoun z I kwarty.

40:21
40:19 - Zbiórka Calhouna. Chwilę potem zdobywa punkt. Dziś gospodarzom wpada wszystko.
38:19
36:19 - Mladenowić. Śląsk zdecydowanie przeważa.

-4.00 s - punkty zdobywa Calhoun i 15:4
Na 4 minuty przed końcem pięrszej części Śląsk prowadzi 13:4.

W pierwszej piątce mecz zaczął Piotr Niedźwiedzki. Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze już po minucie gry prowadzili 5:0.

Materiał oryginalny: Transmisja NA ŻYWO: Śląsk - Politechnika - Gazeta Wrocławska