PolskaTimes.pl

Najlepszy program TV w sieci

Serwis powstaje we współpracy z The Times

sobota 04 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Gazeta Wrocławska » Kultura » Artykuł

Strach się bać

Strach się bać

Kadr z filmu "Kot i kanarek". Jako taperzy zagrają Robotobibok, Mikrokolektyw i Ziemia Planeta Ludzi

Gazeta Wrocławska Mariusz Najwer

2008-09-19 16:37:03, aktualizacja: 2008-09-19 16:37:33

Będzie się działo! W piątek na Wyspie Słodowej rusza trzydniowy przegląd kina niemego, Metropolis Wrocław. Pod obrazy muzykę na żywo skomponują czołowi twórcy polskiej sceny alternatywnej.

Wszystko odbędzie się w plenerze, pod gołym niebem.

Pierwszy dzień przeglądu upłynie pod znakiem "Kota i kanarka". I nie jest to bynajmniej bajka, ale horror z 1927 roku (reż. Paul Leni). W nocy, w gotyckim zamczysku znajduje się piękna Annabelle. Czeka na odczytanie testamentu, który ma z niej zrobić dziedziczkę wielkiej fortuny. Jednak, na chwilę przed odczytaniem ostatniej woli zmarłego, notariusz znika bez śladu. Tak zaczyna się historia, która przed 80 laty straszyła na serio, dziś głównie śmieszy. Kto zrobi do niego muzykę? Wrocławscy muzycy, równie tajemniczy jak sam film, m. in. zespoły Robotobibok, Mikrokolektyw i Ziemia Planeta Ludzi.
∨ Czytaj dalej
Reklama


Sobota zapowiada się nie mniej ciekawie. Widzowie i słuchacze poznają wtedy mrocznego, skośnookiego Kopciuszka z czarnego kryminału, "Piccadilly" (prod. brytyjska z 1929 r., reż Ewald Andre Dupont). Fabuła kryje wiele niespodzianek - ktoś straci kochanka, ktoś zarobi pieniądze, a ktoś umrze. Odpowiedzialni za muzykę do tego obrazu będą znakomici Cool Kids of Death - wciąż jeden z najlepszych polskich zespołów rockowych młodego pokolenia. Znani z tego, że nie oszczędzają gitar.

Jednak prawdziwy horror wydarzy się w niedzielę. Bo będzie to horror, "The Lodger - A Story of the London Fog" z 1927 roku. W roli tapera wystąpi zespół Tymon Tymański & The Transistors. Zagrają do historii "mściciela", który na ulicach Londynu napada i morduje młode, jasnowłose kobiety. Był to pierwszy film wyreżyserowany przez późniejszego mistrza - samego Alfreda Hitchcocka, który zaledwie rok wcześniej zajmował się tylko projektowaniem napisów tytułowych do niemych filmów.

To już druga edycja festiwalu. Pierwsza odbyła się roku temu. Do filmu "Nosferatu - Symfonia grozy" w reżyserii Friedricha Marnaua zagrał wtedy zespół Myslovitz.

Metropolis Wrocław, Wyspa Słodowa, 19-21 września, g. 19, bilety kosztują 20 zł.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Rozrywka

Gazeta Wrocławska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Gazeta Wrocławska", poniedziałek 21.11.2011

Kup e-wydanie

Prenumerata:

"Gazeta Wrocławska"
Dział Prenumeraty
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
071 374 81 15
p.jastrzebska@
gazeta.wroc.pl

Prenumerata domowa
Prenumerata teczkowa

Zamów prenumeratę

Reklama:

"Gazeta Wrocławska" Biuro Reklamy
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 374 82 49
faks 071 374 81 35

reklama.wroclaw@
polskapresse.pl

Więcej o reklamie (kliknij)

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

"Gazeta Wrocławska"
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 37 48 151

gazetawroclawska.pl
71 37 48 145

Reporter dyżurny
71 37 48 205

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy prawo powinno pozwalać na organizowanie manifestacji każdemu w każdym miejscu?