Bułki do Big Maców McDonalds'a upieką w Strzegomiu

  Bułki do Big Maców McDonalds'a upieką w Strzegomiu

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Firma FSB Piekarnie Spółka z o.o. uruchomi zakład w Strzegomiu. Będą tu powstawały bułki do Big Maców McDonalds'a.
  FSB Piekarnie Spółka z o.o. to pierwszy inwestor w Podstrefie Strzegom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park. Powstała ona sześć lat temu. Zajmuje niespełna 10 hektarów terenu.
  Firma FSB Piekarnie jest częścią holdingu Fresh Start Bakeries Europe, będącego liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego dla sieci sklepów i restauracji w Polsce i na świecie.

  - Wypiekamy pieczywo między innymi dla sieci McDonald’s i chcemy, by zakład w Strzegomiu był najbardziej nowoczesny i efektywny w Europie - mówi Waldemar To-polski, dyrektor FSB Piekarnie Spółka z o.o.


  Firma ma zainwestować 110 mln zł. Na początek zaplanowano budowę zakładu o powierzchni 12 tys. mkw. , zatrudniającego ok. 65 osób. Zaraz potem rozpocznie się budowa kolejnego zakładu, zatrudniającego około 50 osób. Pierwszy rozpocznie produkcję na początku 2013 roku. Firma już zgłosiła do Powiatowego Urzędu Pracy prośbę o nabór na stanowiska: kierowników zmian oraz pracowników operacyjnych.

  Nabór pozostałych pracowników (głównie piekarzy) nastąpi w przyszłym roku. Z nowego inwestora cieszą się mieszkańcy i władze miasta. Przez sześć lat strefa o powierzchni ok. 10 ha, pomimo sporych nakładów ze strony samorządu, stała pusta.
  - Mam nadzieję, że ten pierwszy zakład spowoduje, iż szybko pojawią się następne- mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

  To nie pierwsza dobra wiadomość z wałbrzyskiej strefy. W ubiegłym tygodniu trzecią już fabrykę w Dzierżoniowie otworzył koncern Lincoln Electric Bester. Będzie w niej produkował tzw. elektrody otulone. Łącznie w trzech fabrykach zatrudnionych jest już ponad 400 osób.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fujjjjjjj

   aksa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 168 / 150

   obrzydzenie mnie bierze kiedy widzę co ci ludzie jedzą, sztuczne bułki.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama