Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podróż po świecie nauki

RED
Chemiczne zabawy dla dzieci podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Nauki
Chemiczne zabawy dla dzieci podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Nauki Janusz Wójtowicz
Wrocławskie uczelnie i Instytuty PAN po raz jedenasty postanowiły zorganizować Dolnośląski Festiwal Nauki - impreza zaczyna się w piątek i potrwa do 24 września.

Organizatorzy chcą, by dzięki niemu nauka nie była postrzegana wyłącznie przez pryzmat niezrozumiałych wzorów i nudnych definicji.

Podróże są motywem przewodnim tegorocznej edycji. Będzie można zapuścić się w głąb Ziemi, przejść przez labirynt techniki, podążyć tropem zdrowia czy udać się w drogę do gwiazd. Chętni wezmą udział w mnóstwie eksperymentów, pokazów, wykładów, przedstawień i doświadczeń. Każdy powyżej 10 roku życia, będzie miał możliwość zbadania swojego ilorazu inteligencji na testach prowadzonych przez Mensa Polska. Należy pamiętać, że każda impreza przeznaczona jest dla odbiorców w określonym przedziale wiekowym.
Szczegółowe informacje i bardzo rozbudowany program na stronie www.festiwal.wroc.pl.

Polecamy:

Informatyczne drogowskazy
22 września, g. 11-13, Politechnika Wr., budynek C-3, ul. Janiszewskiego11/17
Tu nauczymy się samodzielnie pisać programy dla swojego telefonu komórkowego.

Przystanek: Park wiedzy
20-21 września , g. 11- 15; Park Staromiejski, pl. Teatralny

Park wiedzy to stały element Festiwalu, który przyciąga całe rodziny z dziećmi pragnącymi wziąć udział w doświadczeniach chemicznych czy pobawić się w artystę. Na uwagę zasługuje np. pokaz 'Magia i czar suchych roślin', gdzie będzie można stworzyć własny zielnik. 'Gipsowe maski twarzy- zdejmowanie i malowanie' to stoisko, które cieszyło się ogromną popularnością w zeszłym roku, gdyż każdy może opuścić festiwal z maską będącą odbiciem jego własnej twarzy. W "Cyrku chemicznym" zobaczymy m.in. jak powstają perfumy. Dzieci będą miały też okazję zaprzyjaźnić się ze zdrową żywnością własnoręcznie przygotowując sałatki.

Warsztaty chemiczne
20 września, godz. 10, 12, 15, 17; Wydział Chemii UWr, ul. Joliot- Curie 14, laboratoria
W kilkuosobowych grupach ochotnicy będą mogli wykonywać doświadczenia pod okiem doświadczonych chemików. Na warsztaty trzeba się wcześniej zapisać.

Obrazki z filozofii
19- 21.września, g. 10, 12, 22-24 września, godz. 10, 12, 14, Instytut Informatyki UWr , ul. Juliot-Curie 15
Wystawa multimedialna Jakuba Jernajczyka przedstawia takie zagadnienia fizyki jak czas czy nieskończoność za pomocą ekranów dotykowych, monitorów obrotowych, gier sieciowych.

Głusi - Barwy naszego świata
23 września, g. 13; Katedra Antropologii UWr, , ul. Kuźnicza 35, Sala im. J. Czekanowskiego
Wykład i film przybliżający świat głuchych i ich język. Spotkanie będzie też okazją do poznania twórczości niesłyszących artystów.

Człowiek a świat roślin i zwierząt
23 września, od g. 10, Uniwersytet Przyrodniczy UWr, pl. Grunwaldzki 24a, sala IV W
Wkraczamy na ścieżkę biologii. Podczas wykładów "Człowiek a świat roślin i zwierząt"zdobędziemy wiedzę na temat porozumiewania się roślin, owoców krain dalekich i odpowiedź na pytanie czy pasożyty są fenomenalne, albo czy biedronki mogą być groźne. Ponadto będziemy mieli okazję obejrzeć prezentacje ryb oraz ptaków i wykazać się wiedzą już nabytą w konkursie "Jakie to zwierzę?"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska