Podróż po świecie nauki

  Podróż po świecie nauki

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławskie uczelnie i Instytuty PAN po raz jedenasty postanowiły zorganizować Dolnośląski Festiwal Nauki - impreza zaczyna się w piątek i potrwa do 24 września.
  Organizatorzy chcą, by dzięki niemu nauka nie była postrzegana wyłącznie przez pryzmat niezrozumiałych wzorów i nudnych definicji.

  Podróże są motywem przewodnim tegorocznej edycji. Będzie można zapuścić się w głąb Ziemi, przejść przez labirynt techniki, podążyć tropem zdrowia czy udać się w drogę do gwiazd. Chętni wezmą udział w mnóstwie eksperymentów, pokazów, wykładów, przedstawień i doświadczeń. Każdy powyżej 10 roku życia, będzie miał możliwość zbadania swojego ilorazu inteligencji na testach prowadzonych przez Mensa Polska. Należy pamiętać, że każda impreza przeznaczona jest dla odbiorców w określonym przedziale wiekowym.
  Szczegółowe informacje i bardzo rozbudowany program na stronie www.festiwal.wroc.pl.

  Polecamy:

  Informatyczne drogowskazy
  22 września, g. 11-13, Politechnika Wr., budynek C-3, ul. Janiszewskiego11/17
  Tu nauczymy się samodzielnie pisać programy dla swojego telefonu komórkowego.

  Przystanek: Park wiedzy
  20-21 września , g. 11- 15; Park Staromiejski, pl. Teatralny

  Park wiedzy to stały element Festiwalu, który przyciąga całe rodziny z dziećmi pragnącymi wziąć udział w doświadczeniach chemicznych czy pobawić się w artystę. Na uwagę zasługuje np. pokaz 'Magia i czar suchych roślin', gdzie będzie można stworzyć własny zielnik. 'Gipsowe maski twarzy- zdejmowanie i malowanie' to stoisko, które cieszyło się ogromną popularnością w zeszłym roku, gdyż każdy może opuścić festiwal z maską będącą odbiciem jego własnej twarzy. W "Cyrku chemicznym" zobaczymy m.in. jak powstają perfumy. Dzieci będą miały też okazję zaprzyjaźnić się ze zdrową żywnością własnoręcznie przygotowując sałatki.

  Warsztaty chemiczne
  20 września, godz. 10, 12, 15, 17; Wydział Chemii UWr, ul. Joliot- Curie 14, laboratoria
  W kilkuosobowych grupach ochotnicy będą mogli wykonywać doświadczenia pod okiem doświadczonych chemików. Na warsztaty trzeba się wcześniej zapisać.

  Obrazki z filozofii
  19- 21.września, g. 10, 12, 22-24 września, godz. 10, 12, 14, Instytut Informatyki UWr , ul. Juliot-Curie 15
  Wystawa multimedialna Jakuba Jernajczyka przedstawia takie zagadnienia fizyki jak czas czy nieskończoność za pomocą ekranów dotykowych, monitorów obrotowych, gier sieciowych.

  Głusi - Barwy naszego świata
  23 września, g. 13; Katedra Antropologii UWr, , ul. Kuźnicza 35, Sala im. J. Czekanowskiego
  Wykład i film przybliżający świat głuchych i ich język. Spotkanie będzie też okazją do poznania twórczości niesłyszących artystów.

  Człowiek a świat roślin i zwierząt
  23 września, od g. 10, Uniwersytet Przyrodniczy UWr, pl. Grunwaldzki 24a, sala IV W
  Wkraczamy na ścieżkę biologii. Podczas wykładów "Człowiek a świat roślin i zwierząt"zdobędziemy wiedzę na temat porozumiewania się roślin, owoców krain dalekich i odpowiedź na pytanie czy pasożyty są fenomenalne, albo czy biedronki mogą być groźne. Ponadto będziemy mieli okazję obejrzeć prezentacje ryb oraz ptaków i wykazać się wiedzą już nabytą w konkursie "Jakie to zwierzę?"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama