Mozart listy pisze

  Mozart listy pisze

  KH

  W sobotę we Wrocławskim Teatrze Lalek premiera spektaklu "Wolfgang Amadeusz M".
  W sztuce epistolograficznej Wolfgang Amadeusz Mozart ma swoje miejsce. Wrocławski Teatr Lalek wszystkim tym, którzy nie są do końca przekonani dostarczy dowodu. Spektakl "Wolfgang Amadeusz M" w reżyserii Krzysztofa Grębskiego tryska humorem i zręcznie wykorzystuje wszystkie paradoksy i bon moty, których w listach Mozarta jest zatrzęsienie.

  Wyłania się z nich opowieść o kimś, który na co dzień miał takie same problemy jak my, choć dzieli nas trzysta lat.
  Różni to, że on - muzyczny geniusz - był bardziej nieprzystosowany do normalnego życia, jak każde cudownie dziecko. Mając zaledwie sześć lat ruszył razem z ojcem i starszą siostrą w swoją pierwszą trasę koncertową, która trwała cztery lata.

  Ojciec kompozytora - Leopold - był znakomitym skrzypkiem. Mozart grał przed większością koronowanych głów ówczesnej Europy. Nie miał jak każde normalne dziecko przyjaciół i znajomych. Najwięcej listów napisał do matki i żony Konstancji, z którą ożenił się trochę w zastępstwie, bo zakochał się w jej siostrze, ale ta miała już męża. Jednak listy Wolfganga do żony, pisywane w chwilach rozłąki, świadczyły o głębokim uczuciu i szczerej tęsknocie. Choć w Wiedniu głośno plotkowano, że on zdradza żonę, a żona jego.

  Premiera 20 września we Wrocławskim Teatrze Lalek, o godz. 15, spektaklowi będzie towarzyszyć krótki koncert w wykonaniu młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego. Wykonana zostanie"Symfonia z uderzeniem w kotły" Josepha Haydna.
  Goście dostaną też czekoladki - oczywiście z Mozartem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama