Aga Zaryan zaśpiewa w synagodze we Wrocławiu wiersze...

  Aga Zaryan zaśpiewa w synagodze we Wrocławiu wiersze Czesława Miłosza

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Potrzeba mi więcej nocy, nim otworzę oczy i serce na olśnienie" - śpiewa wokalistka jazzowa Aga Zaryan na płycie "Księga olśnień", która ukazała się w Polsce na początku października nakładem wytwórni Blue Note Records.
  Aga Zaryan zaśpiewa w synagodze we Wrocławiu wiersze Czesława Miłosza

  ©materiały prasowe

  Krążek z wierszami Czesława Miłosza i jego ulubionych poetek Anny Świrszczyńskiej, Denise Levertov i Jane Hirshfield, tym razem nagrany w całości po polsku (anglojęzyczna wersja krążka "A Book of Luminous Things" ujrzała światło dzienne w czerwcu tego roku i niemal od razu sprzedała się w platynowym nakładzie) oślniewa spójnością i subtelnością.

  Kompozycje Michała Tokaja i Agi Zaryan płyną nieśpiesznie w smooth jazzowym rytmie: czasem ocierają się o bossa novę ("Dar" Levertov), innym razem są piękną, miłosną kołysanką ("Jak Niedźwiedź przy niedźwiedzicy/Zasypianie/Śpiące rzęsy" Miłosza), a jeszcze kiedy indziej urzekają brzmieniem skrzypiec ("Muzyka jak woda" Hirshfield).


  Anglojęzyczną wersję płyty Aga Zaryan promuje na koncertach na całym świecie, pozwalając tym samym poznać innym krajom poezję Miłosza w ramach polskiej prezydencji.

  Bardzo dobrze, że dwanaście kompozycji z "Księgi olśnień" ukazało się także w ojczystym języku poety, którego rok w stulecie jego urodzin obchodzony jest właśnie nie tylko w naszym kraju.
  Aga Zaryan zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego krążka dziś w synagodze Pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 7) o godz. 19 w ramach Ethno Jazz Festivalu. Bilety są po 50, 90, 120 i 150 zł.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie lubię...

   antykoszer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 45

   ...koszernych i tam nie pójdę!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odwołanie koncertu

   Zawiedziona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 77

   Koncert jest odwołany! Następny termin (oby doszedł do skutku) to 6.12.2011

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama