Piłka nożna: KS Polkowice - Ruch Radzionków 3:1

JG, Paweł Pluta
Piłkarze z Polkowic na własnym stadionie powoli odrabiają straty z początku sezonu. Zespół Janusza Kudyby odniósł u siebie trzecie z rzędu zwycięstwo. W piątek gospodarze nie dali szans Ruchowi Radzionków.

KS Polkowice - Ruch Radzionków 3:1
Bramki: Podstawek 14, 48, Piotrowski 30 - Mak 22

Polkowice: Sebastian Szymański - Krzysztof Janus, Marcin Nowak, Mateusz Bartków, Przemysław Kocot - Damian Piotrowski (70 Krzysztof Kazimierczak), Tomasz Salamoński (79 Mateusz Peroński), Kamil Wacławczyk, Grzegorz Podstawek (83 Jakub Więzik), Damian Ałdaś - Mateusz Piątkowski.

Ruch: Mateusz Mika - Marcin Trzcionka (46 Wojciech Mróz), Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Marcin Kowalski - Mateusz Mak (75 Damian Michalik), Paweł Giel, Adam Giesa, Piotr Rocki, Michał Mak - Szymon Skrzypczak (58 Marcin Krzywicki).

żółte kartki: Piątkowski - Giel.
sędziował: Mularczyk (Skierniewice).

Początek meczu należał co prawda do gości z Górnego Śląska, ale gola zdobyli polkowiczanie. W 14 minucie na strzał zdecydował się Kamil Wacławczyk, a piłkę wybił przed siebie bramkarz Ruchu Mateusz Mika. Problemów z wykorzystaniem takiego prezentu nie miał doświadczony Grzegorz Podstawek. Radzionkowianie wyrównali osiem minut później po akcji braci Maków. W 30 minucie było już 2:1 dla KS-u, kiedy Damian Ałdaś dośrodkował, a Damian Piotrowski trafił z woleja do siatki gości. Losy spotkania rozstrzygnęły się tuż po przerwie. Grzegorz Podstawek znalazł się w odpowiednim dla siebie miejscu i po rozegraniu piłki z rzutu rożnego sprytnym strzałem podwyższył na 3:1. Goście mieli okazje do zdobycia gola, ale i polkowiczanie nie pozostawali im dłużni.