Włochy: Akcja policji przeciw kalabryjskiej mafii....

  Włochy: Akcja policji przeciw kalabryjskiej mafii. Skonfiskowano majątek o wartości 2 mld euro

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zdjęcie ilustracyjne
  1/2
  przejdź do galerii

  Zdjęcie ilustracyjne ©Adriana Sapone

  Włoska policja zadała wielki cios potężnej organizacji mafijnej z Kalabrii. Dzięki działaniom śledczych, ‘Ndrangheta - gigant w handlu kokainą, straciła majątek w wysokości 2 miliardów euro.
  Jak podaje BBC, włoskiej policji udało się m.in. przęjąć 1 500 zakładów bukchamerskich należących do kalabryjskiej mafii, 82 hazardowe strony internetowe oraz 45 włoskich i 11 zagranicznych firm - 6 z nich znajdowało się na Malcie, a reszta w Hiszpanii, Rumunii oraz Austrii. Seria policyjnych nalotów na włoskich gangsterów z Kalabrii zakończyła sie także aresztowaniem 41 z nich. Łącznie mafia straciła 2 miliardy euro.

  ‘Ndrangheta słynęła z handlu kokainą, na który miała we Włoszech monopol. Mafia rozprowadzała też narkotyk po całej Europie. Gang czerpał też korzyści z prania brudnych pieniądzy - członkowie grupy bogacili się m.in. na kontrolowaniu portali internetowych, na których, często nieświadomi niczego ludzie, tracili fortuny podczas hazardowych rozgrywek. - Oni omijali wszelkie prawa obowiązujące w regionie. Czerpali olbrzymie zyski, a uzyskane pieniądze ponownie inwestowali w nowe firmy i licencje, dzięki którym poszerzali swoją działalność - mówił włoski minister spraw wewntrznych Angelino Alfano, który nazwał sukces włoskiej policji "wielkim ciosem dla ‘Ndranghety".

  ‘Ndrangheta to jedna z największych grup mafijnych we Włoszech. Kalabryjska grupa "króluje" w gangsterskim półświatku na Półwyspie Apenińskim wraz z sycylijską Cosą Nostrą oraz Camorrą z Neapolu. Podczas ubiegłorocznej wizyty do Kalabrii, papież Franciszek potępił działania organizacji, a przede wszystkim jej "umiłowanie zła i pogardę dla powszechnego dobra". To nie pierwszy sukces włoskiej policji w walce z krajowymi mafiami - dwa tygodnie temu policjanci przejęli majątek o wartości 1,6 miliarda euro należący do mieszkającego na Sycylii rodzeństwa. Zatrzymani mieli najprawdopodobniej związki z mafią.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W III RP Kato-styropianowej o czymś takim można jedynie pomarzyć ...

   katoland nad Wisłą (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tak więc siostry i bracia pomódlmy się za zdrowie rządzących.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama