Nowy projekt L.U.C-a już w sklepach muzycznych

  Nowy projekt L.U.C-a już w sklepach muzycznych

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Odmówił zasiadania na fotelu jurora w "The Voice Of Poland" ("Dla mnie głos to za mało, żeby uznać kogoś za artystę, a w tym programie wokaliści nie mogą śpiewać własnych piosenek"). 19 listopada zorganizuje w Warszawie dyktando z tekstami własnych piosenek. A w piątek 21 października ukazuje się jego najnowsza płyta, właściwie to przedsięwzięcie multimedialne "Kosmostumostów".
  Nowy projekt L.U.C-a już w sklepach muzycznych
  Łukasz "L.U.C" Rostkowski, muzyczny szaleniec i obdarzony nieokiełznaną wyobraźnią artysta (raper, kompozytor, producent, reżyser teledysków) po raz kolejny zaskakuje. Nikt chyba jednak nie spodziewał się po 30-latku, który ma na swoim koncie płyty zatytułowane "Homoxymoronomatura" i "PyyKyCy-KyTyPff", że nagra "zwyczajny" krążek.

  "Kosmo-stumostów" to nie tylko 15 kompozycji z udziałem znanych wrocławian, m.in. prof. Jana Miodka i Natalii Grosiak ("O tym, jak Wrocław zmienia się z Kopciuszka w Królewnę, i o tym, jak spełniłem w tym mieście własne marzenia"). Sączące się w hip-hopowo-nujazzowo-triphopo-wym rytmie utwory są częścią filozofii "4 galaktyk" (znanej z jednej z poprzednich krążków "Planet L.U.C").
  Nowa Planeta L.U.C-a to: muzyka (dodatkowo płyta instrumentalna karaoke), liryka ("Fabularna przypowieść o ludzkim powołaniu, o pozytywach płynących z porażek, o mieście Stumostów"), film (krążkowi ma towarzyszyć trasa ze spektaklami multimedialnymi - pierwszy koncert w marcu we Wrocławiu) i grafika (nawiązujący do opowieści z albumu komiks z rysunkami Grzegorza Przybysia ma trafić do sklepów marcu przyszłego roku, okładki rozdziałów są we wkładce do płyty, a w ramach projektu pospoliteruszenie.com pojawią się w mieście murale).

  Mecenasami specjalnymi projektu są Departament Spraw Społecznych wrocławskiego Urzędu Miejskiego i Biuro Euro 2012.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama