Wrocław: Chodniki na Szczepinie malował sztab Morawieckiego

  Wrocław: Chodniki na Szczepinie malował sztab Morawieckiego

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Wrocławska

  Dwa dni przed wyborami do Sejmu i Senatu na chodnikach przy ul. Młodych Techników pojawiły się wyraziste, białe linie, namalowane farbą. Z bliska można było odczytać powtarzający się napis: "Morawiecki do Senatu". Kandydat pobrudził chodniki, licząc na poparcie.
  Kornel Morawiecki zapewnia, że napisy wykonano wapnem

  Kornel Morawiecki zapewnia, że napisy wykonano wapnem ©Piotr Warczak

  Dziesięć dni po wyborach napisy nadal są widoczne. Co prawda już mniej wyraźne, ale szpecą okolicę. Mieszkańcy Szczepina są zirytowani. Alicja Matyniuk, która często spaceruje tam z psem, mówi, że to przesada.

  - Nie dość, że co krok na Szczepinie mamy graffiti, to jeszcze chodniki pomalowali. I to nie chuligani, tylko kandydat do Senatu! - kręci głową 40-letnia wrocławianka.

  Kornel Morawiecki tłumaczy, że to nie jest farba, tylko wapno. - Ja nawet dokładnie nie wiem, kto to malował i gdzie. Deszcz zmyje napisy. Jak nie ten, to następny - mówi Morawiecki. Dodaje z uśmiechem, że nie widzi w tym nic szkodliwego. - Wapno odkazi nam chodniki - żartuje kandydat, który chciał w ten sposób zwrócić na siebie uwagę wyborców. Niezbyt skutecznie, bo 9 października nie dostał się do Senatu.

  Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta informuje, że sztab wyborczy może spotkać za to kara finansowa. Ale najpierw inspektorzy muszą sprawdzić, do kogo należą chodniki i jaką substancją wykonano napis. - Na pewno nie wyrażaliśmy takiej zgody. Chodnik to nie jest miejsce na jakiekolwiek reklamy - mówi Mazur.

  Dodaje, że miasto wielokrotnie odmawiało firmom i organizacjom takiej formy zwracania uwagi na produkt czy kampanię. - Niestety, przed wyborami kandydaci używają również nielegalnych sposobów. To kolejny taki przykład - wyjaśnia Mazur.

  A my dopilnujemy, by napisy z chodników przy ul. Młodych Techników zniknęły jak najszybciej.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CZEGO NIE GŁOSOWALIŚCIE NA MORAWIECKIEGO ???!!!

   wkurzony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

   TERAZ SAMI SOBIE SPRZĄTAJCIE!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   morawiecki i luty .. pelno tego . na slupach i w passie drogowym

   ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

   a de....e to Ci co na nich glosowali. Jak można glosować na kogoś kto ewidentnie łamie prawo?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na Ołbinie były napisy kredą na chodnikach i ścianach.

   x_X_x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

   O ile na chodnikach już są zmyte przez deszcz to na ścianach wszędzie pełno jeszcze morawieckiego. Tak samo jak jego gęba straszy jeszcze na niejednym plakacie wywieszonym pokątnie! Gdzie jest...rozwiń całość

   O ile na chodnikach już są zmyte przez deszcz to na ścianach wszędzie pełno jeszcze morawieckiego. Tak samo jak jego gęba straszy jeszcze na niejednym plakacie wywieszonym pokątnie! Gdzie jest straż miejska??? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ryk

   ryk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 19

   baran za smiecil caly wroclaw swoimi bazgrolami wszedzie wisi jego geba i to mial byc kolejny oszolom kaczynskiego masakra

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chodniki

   Szczepinka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 9

   Nie tylko Młodych Techników, bo i Zachodnią, Czarneckiego, Długą, Kruszwicką i resztę ulic na Szczepinie! Szpecące zygzaki... Oby nie uszło temu imbecylowi to płazem!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama