Jelenia Góra: Maja Włoszczowska z rowerem na ratuszu

  Jelenia Góra: Maja Włoszczowska z rowerem na ratuszu

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  – Jelenia Góra jest moim rodzinnym miastem. Tutaj najchętniej przebywam i trenuję – mówiła Maja na szczycie ratusza
  1/2
  przejdź do galerii

  – Jelenia Góra jest moim rodzinnym miastem. Tutaj najchętniej przebywam i trenuję – mówiła Maja na szczycie ratusza ©fot. marcin oliva soto/ www.olivasoto.com

  Jelenia Góra już po raz trzeci stawia na Maję Włoszczowską, która pozostanie twarzą miasta również w 2012 roku. Tegoroczna wicemistrzyni świata w kolarstwie górskim będzie nadal promowała miasto we wszelki możliwy sposób.
  - Jelenia Góra jest moim rodzinnym miastem i zawsze będę je wspierać promocyjnie, jak tylko będę mogła - mówi najlepsza polska kolarka górska.
  Maja zawsze wspomina o Jeleniej Górze przy okazji wystąpień telewizyjnych i w wywiadach. Robiła tak m.in. podczas odbierania nagrody w konkursie na najlepszego sportowca czy też podczas wizyty w programie u Kuby Wojewódzkiego.

  - Chcemy nadal wykorzystywać olbrzymi potencjał Majki do promocji miasta - mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.
  Maja jest w czołówce najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Wśród kobiet ustępuje tylko nielicznym, jak np. Justynie Kowalczyk. Za roczną promocję miast sportowe gwiazdy inkasują średnio 100 tys. zł. Dlatego, oprócz folderów i wydawnictw turystycznych, Maja i Jelenia Góra jako "duet" będą obecne w internecie i ogólnopolskiej prasie. W tym celu wykonano wyjątkową sesję zdjęciową: Maja pozowała z rowerem m.in. na szczycie jeleniogórskiego ratusza czy wieczorem, spacerując po miejskim deptaku. Na pomysł tej sesji wpadł znany fotografik Marcin Oliva Soto. - Fotografuję Majkę od kilku lat i zawsze wspaniale prezentuje się na zdjęciach - mówi Oliva Soto. Już jutro kolarka będzie gwiazdą jeleniogórskiego stoiska promocyjnego podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  Samorząd stawia na Maję, bowiem od kilku lat stara się uzyskać miano rowerowej stolicy Polski. W tym celu m.in. rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych. W sierpniu oddano do użytku cztery kilometry tras położonych wzdłuż obwodnicy miasta, a wkrótce zakończone zostaną prace przy budowie ścieżki wzdłuż kanału Młynówka.

  W stolicy Karkonoszy z roku na rok odbywa się również coraz więcej imprez rowerowych dla każdego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama