Piłka ręczna: Świetna postawa szczypiornistów Chrobrego

Paweł Pluta
Zagłębie wygrało z Warmią i oby zaczęło marsz w górę tabeli
Zagłębie wygrało z Warmią i oby zaczęło marsz w górę tabeli fot. piotr krzyżanowski
Nadal świetnie w PGNiG Superlidze spisują się piłkarze ręczni Chrobrego Głogów. Drużyna Zbigniewa Markuszewskiego odniosła już piąte zwycięstwo w tym sezonie i w tabeli ma tylko dwa punkty straty do mistrzów Polski - Orlenu Wisły Płock i trzy do prowadzącego Vive Targi Kielce.

W Zabrzu głogowianie zaczęli od wysokiego "C" od 6:1 po 9 minutach gry. Jednak potem to zespół Powenu zdobył sześć bramek i wygrywał 7:6. Gospodarze nadawali ton grze do końca pierwszej połowy, prowadząc po 30 minutach czterema bramkami. Po przerwie pięć goli z rzędu rzucili głogowianie i choć Powen próbował dogonić gości, to cenne dwa punkty zainkasował Chrobry.
Druga wygrana w tegorocznych rozgrywkach stała się udziałem Zagłębia. Przedostatni zespół w tabeli gościł w Lubinie ostatnią drużynę ligi - Warmię Olsztyn. Podopieczni Jacka Będzikowskiego szybko osiągnęli przewagę (20 min 9:3) i do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Powen Zabrze - Chrobry Głogów 21:24 (14:10)
Chrobry: Stachera, Zapora - Piętak 2, Różański 1, Bednarek 3, Żak, Świtała 3, Mochocki 10, Kuta 2, Fogler, Płaczek 1, Wysokiński 1, Ścigaj 1.

Zagłębie Lubin - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 32:19 (14:9)
Zagłębie: Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 4, Gumiński 3, Rosiek 1, Kużdeba 3, Paweł Adamczak 1, Fabiszewski 2, Kozłowski 9, Szymyślik 3, Piotr Adamczak 5, Migała 1, Obrusiewicz, Kieliba.

PGNiG Superliga mężczyzn
Pozostałe wyniki 7. kolejki: Siódemka Miedź Legnica - Orlen Wisła Płock 23:26 (10:9) - awansem. Nielba - Azoty 34:31 (17:11), Stal - MMTS 32:30 (17:14), Vive - Jurand 36:27 (19:11)

1. Vive Targi Kielce 7 14 258-171
2. Orlen Wisła Płock 7 13 216-164
3. Chrobry Głogów 7 11 183-179
4. Azoty Puławy 7 9 178-165
5. Miedź Legnica 7 8 180-189
6. Stal Mielec 7 7 196-198
7. MMTS Kwidzyn 7 6 181-192
8. Powen Zabrze 7 4 163-177