Z kodem przez internet do lekarza

  Z kodem przez internet do lekarza

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W polkowickiej przychodni niedługo zapomną o kolejkach?
  Będzie tak: pacjent chce zarejestrować się do lekarza. Idzie lub dzwoni do przychodni. Ale nie musi. Siada w domu przed komputerem i drogą internetową sam wybiera termin wizyty. Wystarczy, że wpisze osobisty kod. Ale niezależnie od tego, jaki sposób wybierze, rejestracja trwa bardzo krótko. Zapewnia to system przechowywania i obsługi dokumentacji medycznej - w postaci szaf i wieszaków karuzelowych.

  Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych jest pierwszą placówką medyczną na Dolnym Śląsku, w której ten system jest wprowadzany. Kosztował 250 tys. zł. Część kart już zakodowano. Leżą na obrotowych półkach i nie ma możliwości, by trafiły nie na swoje miejsce, jak to się zdarzało w szufladach. Przy okazji aktualizowana jest baza pacjentów. Kodowanie kartotek i wprowadzanie systemu potrwa co najmniej do końca roku.

  - Teraz szybciej można znaleźć kartę i dostarczyć ją do gabinetu lekarza - mówi Zdzisława Kowalska, rejestratorka.
  - Z systemem przechowywania dokumentacji zintegrowany jest system informatyczny, który testujemy na razie na jednym stanowisku lekarskim - dodaje Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ.
  W czasie wizyty lekarz poprzez sieć komputerową "znajdzie" się w laboratorium albo w pracowni rentgenowskiej, by zobaczyć wyniki pacjenta.

  - Chcemy wprowadzić ten system do końca 2011 roku - mówi Kośmider. - W sumie będzie w nim pracować około 300 osób.
  Polkowiczanom "internetowy" pomysł się podoba.
  - Oby tylko sprawdził się w praktyce - podkreśla Maria Nowicka z Polkowic.

  Takie systemy są już w Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej w Warszawie.
  - I sprawdzają się - twierdzi jej dyrektor Leszek Połeć. - Co ważne, kartoteki zajmują teraz o wiele mniej miejsca, a dużo łatwiej je znaleźć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama