Euroliga koszykarek: CCC przegrało w debiucie z mistrzem

Marcin Indzierowski
Koszykarkom CCC nie udało się odnieść zwycięstwa na inaugurację przygodę z elitarną Euroligą.

Zespół Krzysztofa Koziorowicza przegrał we własnej hali z hiszpańską Salamanką, aktualnym mistrzem tych rozgrywek. Polkowiczanki wyszły na plac mocno stremowane i było to widoczne zwłaszcza w ofensywnych poczynaniach. Pomarańczowe raziły nieskutecznością i pierwszą kwartę przegrały 9:14. Druga odsłona była już nieco lepsza i w 17. minucie CCC prowadziło nawet po celnej trójce Agaty Gajdy.

Do przerwy gospodynie przegrywały tylko jednym punktem (32:33), co dawało realną szansę na końcowy sukces. Niestety, doświadczony zespół z Hiszpanii po przerwie nie pozwolił CCC praktycznie na nic. O wyniku rozstrzygnął fragment czwartej kwarty, kiedy od stanu 50:58 aż 14 punktów z rzędu zdobyły zawodniczki Salamanki. W ich szeregach brylowała zwłaszcza Amerykanka Bonner (21 punktów, 13 zbiórek). Z kolei w CCC na całej linii zawiodła największa gwiazda, Evanthia Maltsi (0/9 z gry, 4 straty). Najlepsze wrażenie pozostawiły po sobie polskie rezerwowe (Koziorowicz w pierwszej piątce wystawił pięć zawodniczek zagranicznych) - Joanna Walich i Agata Gajda.

W innym meczu grupy B Węgierki z Uniqua Euroleasing Sopron pokonały Tarbes 77:58. Spotkanie Famila Schio - Nadezhda Orenburg zakończyło się po zamknięciu tego wydania gazety.