Wrocław: Tablice informacyjne na torze przeszkód

  Wrocław: Tablice informacyjne na torze przeszkód

  Marta Gołębiowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tablice informacyjne wskazujące drogę do zabytków i innych atrakcyjnych punktów miasta są montowane, choć tego nie widać.
  Jednak od kilku dni na rozkopanym chodniku na ul. Bohaterów Getta, między ulicami Kazimierza Wielkiego a Szajnochy, nic się nie dzieje. Ekipa remontowa pojawiła się w piątek i... zniknęła. Zostawiła po sobie pamiątkę - rozebraną kostkę, kupkę ziemi i barierki otaczające pięć stojaków na rowery. Jedną z barierek ktoś już zdążył zniszczyć - leży na środku deptaka i utrudnia ruch pieszym.

  Na Starym Mieście będzie jeszcze 15 takich punktów.
  Oto lista lokalizacji: ul. Purkyniego/Wyszyńskiego, pl. Strzegomski, bulwar Xawerego Dunikowskiego, pl. Legionów, pl. Orląt Lwowskich, ul. Kościuszki/Świdnicka, ul. Kołłątaja/Piłsudskiego, ul. Kazimierza Wielkiego/św. Antoniego, ul. Krupnicza przy Forum Muzyki, przy PKP Mikołajów, pl. Solidarności, pl. Katedralny/Wyszyńskiego, okolice Dworca Głównego PKP, ul. Piłsudskiego/Świdnicka oraz ul. Sądowa/Podwale.

  Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że w sumie powstanie 120 takich tablic i wykonawcy prac nie są w stanie być wszędzie jednocześnie. Do zadania zatrudnione są cztery ekipy firmy Rotomat, pracujące na razie w 108 miejscach rotacyjnie. Każda wykonuje inny etap prac i stąd kilkudniowe przestoje w wybranych lokalizacjach. - W naszej ocenie firma pracuje sprawnie. Większa liczba ekip kosztowałaby za dużo - wyjaśnia Mazur.

  Na ul. Bohaterów Getta robotnicy wykonali wykop na kable, zasypali go, ogrodzili i pojechali dalej. Miejsce znów czeka na swoją kolej. W tym tygodniu gabloty przyjadą z Gliwic, a mapy, które w nich się znajdą, są drukowane. Brązowe i niebieskie podświetlane tablice (w sumie 120) staną do końca listopada, pierwsze w przyszłym tygodniu. Każda z nich waży ok. 100 kg. Koszt prac to ponad 3,2 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   komus ta kasa jest bardzo potrzebna...

   dlugo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   a reszta ma gprs a za pare miesiecy google uruchomi pare serwisow i te tablice beda psu na bude... pardon na ipoda!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawa cena

   ww (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Zastanawiam się, czy Wrocław w tej chwili potrzebuje tablic (z drukowanymi mapami) za taką cenę.
   I nie mogę się opędzić od myśli, że pieniądze z naszych podatków można dużo lepiej wydać.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama