Tak głosowaliśmy na Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA)

  Tak głosowaliśmy na Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA)

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Obwodowa komisja wyborcza nr 65
  1/67
  przejdź do galerii

  Obwodowa komisja wyborcza nr 65 ©Piotr Warczak

  Do godz. 21 trwały wybory parlamentarne. Głosować można do godz. 21.00. We Wrocławiu działało 297 lokali wyborczych, w całej Polsce było ich 24218.
  Dolnoślązacy wybiorą dziś w sumie 34 posłów. O mandaty ubiega się w całym regionie 456 kandydatów. O 8 przewidzianych dla Dolnego Śląska miejsc w Senacie walczy 38 chętnych. Senatorów w tym roku po raz pierwszy wybieramy w okręgach jednomandatowych.

  Pierwsze wyniki wyborów w Polsce i na Dolnym Śląsku o godz. 21.00 na www.gazetawroclawska.pl

  Dane z godz. 18 wskazują, że frekwencja wyborcza na Dolnym Śląsku wyniosła 37,84 proc.
  W kraju była wyższa i wyniosła ona 39,65 proc.

  W Legnicy głosy oddało 36,14 proc. uprawnionych, w Wałbrzychu 35,48 proc, zaś we Wrocławiu 40,58 proc.

  W samo południe w lokalu przy pl. Maxa Borna głosował Rafał Dutkiewicz, któremu towarzyszyła córka. - To ważny dzień dla Polski, bo będzie miał on wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza przyszłość. Chciałbym, by frekwencja była bliska 100 proc. Uważam, że głosowanie powinno być obowiązkowe. Powinniśmy zastanowić się nad takim pomysłem - powiedział prezydent. Dutkiewicz pokazał też dziennikarzom, na którego kandydata do Senatu oddał swój głos (nazwiska nie możemy jednak jeszcze ujawnić ze względu na ciszę wyborczą).

  11.00 Frekwencja we Wrocławiu jest wyższa niż w okręgu i na całym Dolnym Śląsku. W okręgu wrocławskim frekwencja wynosi 2,27 proc. Jeszcze więcej osób, bo 2,52 proc. głosowało w samym Wrocławiu. To i tak mniej niż średnia krajowa, która wyniosła do godz. 9 2,79 proc. uprawnionych do głosowania.

  10.00 - Do godziny 9 niewielu Dolnoślązaków poszło do urn. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że do godziny 9 frekwencja podczas wyborów parlamentarnych wyniosła 2,79 proc. Dolnośląskie plasuje się na jednym z ostatnich miejsc. Do tej pory w naszym województwie głosowało zaledwie 2,17 proc. uprawnionych do głosowania.

  7.30 Jak informuje Elżbieta Kryszałowicz z Miejskiego Biura Wyborczego, we Wrocławiu wybory rozpoczęły się punktualnie o godzinie 7. Nikt się nie spóźnił, nigdzie nie trzeba było szukać kluczy i dokumentów. Od rana nie zanotowano także żadnych przypadków łamania ciszy wyborczej.  Kliknij tutaj, by znaleźć swój lokal wyborczy

  LISTA KANDYDATÓW DO SEJMU
  LISTA KANDYDATÓW DO SENATU

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama