Wrocław: Przeprowadzka szpitala dziecięcego

  Wrocław: Przeprowadzka szpitala dziecięcego

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prawie 200 łóżek dla małych pacjentów i 70 dla opiekujących się nimi rodziców, sale najwyżej trzyosobowe, każda z własną łazienką. Tak będzie wyglądał nowy pawilon pediatryczny przy ul. Koszarowej, do którego zimą, a najpóźniej na początku wiosny przyszłego roku, przeniesie się szpital im. Korczaka z al. Kasprowicza.

  - Myśleliśmy, że zdążymy z tym jeszcze jesienią, ale będziemy musieli poczekać na rozstrzygnięcia przetargów na wyposażenie - wyjaśnia Janusz Jerzak, dyrektor szpitala przy Koszarowej.

  Wykonawca pawilonu, firma Budimex, ma czas do ostatniego dnia października na zakończenie budowy, która kosztowała 62 mln zł. Prawie 53 mln pochodzą z dotacji Unii Europejskiej, reszta - z budżetu urzędu marszałkowskiego. Budimex prowadzi roboty od października 2009 roku.

  W przyszłym tygodniu rozpoczną się odbiory techniczne budynku. Wtedy trzeba go będzie jedynie urządzić. Na razie tylko jedno piętro ma wyposażenie - oddział rehabilitacji. Urząd marszałkowski, inwestor przedsięwzięcia, rozstrzygnął na razie tylko jeden przetarg na wyposażenie rehabilitacji na kwotę 208 tys. zł.

  - W przyszłym tygodniu ogłosimy trzy kolejne przetargi na meble i sprzęt medyczny, a potem kolejne: na resztę mebli i komputery - zapowiada Agnieszka Gusiew, dyrektor wydziału inwestycji w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim. Na wyposażenie pawilonu przeznaczono ponad 20 mln zł. Tu też 85 proc. kwoty dokłada Unia Europejska.

  Dlaczego przetargi są rozpisywane w październiku, a nie wcześniej? - Musimy stosować pełne procedury przetargowe, bo mamy do czynienia z funduszami europejskimi. Przygotowanie tego tak, jak należy, niestety musiało potrwać - tłumaczy dyrektor Gusiew. I dodaje, że sprzęt jest delikatny, więc musi być instalowany w gotowych pomieszczeniach.

  Do końca marca na Koszarową trafią wszystkie oddziały - od neonatologicznego przez intensywną terapię noworodków i dzieci po neurologię dziecięcą. W nowej siedzibie ulokowane zostaną też poradnie, do których rodzice będą mieli wejście od ul. Sportowej. Na razie mali pacjenci nadal są leczeni w starym budynku przy al. Kasprowicza, gdzie jest 120 łóżek dla dzieci i 40 dla ich rodziców. - Lekarze i pielęgniarki są świetni, ale w salach jest ciasno, a w łazience nie chce się dłużej przebywać niż to jest absolutnie konieczne - mówi Natalia Jędrkowiak, mama prawie 3-letniej Marcelinki. Mała trafiła do szpitala z zapaleniem płuc.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wspomnienia

   piszonka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 30

   z tym szpitalem mam same fajne wspomnienia - mała salka, 7 maluszków z biegunkami i kroplówkami, 6 rodziców na podłodze (łóżek dla rodziców nie było nawet płatnych, jedynie krzesełko z korytarza) i...rozwiń całość

   z tym szpitalem mam same fajne wspomnienia - mała salka, 7 maluszków z biegunkami i kroplówkami, 6 rodziców na podłodze (łóżek dla rodziców nie było nawet płatnych, jedynie krzesełko z korytarza) i tydzień na szczęście tylko tydzień pobytu
   mam nadzieję że nigdy więcej...
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tere fere

   roro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 83

   Tere fere, "sprzęt jest delikatny, więc musi być instalowany w gotowych pomieszczeniach". Przetarg można było rozpisać pół roku temu, określając termin dostawy zgodny z planowanym terminem odbioru...rozwiń całość

   Tere fere, "sprzęt jest delikatny, więc musi być instalowany w gotowych pomieszczeniach". Przetarg można było rozpisać pół roku temu, określając termin dostawy zgodny z planowanym terminem odbioru budynku . Ale po co, chore bachory mogą przecież poczekać.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do tere fere

   mp97 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 40

   Pajacyku sam jesteś bachorem któremu stary do wanny wchodził!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szpitale dla ludzi, nie dla zysku!

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 33

   szpitaledlaludzi.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama