Rusza internetowe głosowanie na Pracownie Orange. Walczą...

  Rusza internetowe głosowanie na Pracownie Orange. Walczą trzy miejscowości z Dolnego Śląska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rusza internetowe głosowanie na Pracownie Orange. Walczą trzy miejscowości z Dolnego Śląska
  1/6
  przejdź do galerii
  Ruszył plebiscyt, który zdecyduje o tym, gdzie powstaną nowe Pracownie Orange. W województwie dolnośląskim walczą o nie trzy miejscowości: Czeszów (gmina Zawonia, powiat trzebnicki), Sokołowsko (gmina Mieroszów, powiat wałbrzyski) oraz Przedmoście (gmina i powiat Głogów).
  Pięćdziesiąt miejscowości z całej Polski, wśród nich trzy z województwa dolnośląskiego, mają szansę na wygranie multimedialnej świetlicy, otwartej dla mieszkańców. Wszystko w rękach internatów, bo to właśnie oni w plebiscycie online zdecydują, gdzie powstanie 26 nowych, w pełni wyposażonych Pracowni Orange. Głosy można oddawać do 10 sierpnia na www.pracownieorange.pl.

  GŁOSOWAĆ MOŻNA TUTAJ

  Finaliści II edycji konkursu Pracownie Orange zostali wyłonieni spośród 1018 wniosków, w których oddolne grupy inicjatywne przedstawiły swoje pomysły na działania lokalne.
  Komisja wybrała 50 najciekawszych zgłoszeń, ale o ostatecznej lokalizacji świetlic w obrębie 16 województw zadecydują internauci. W województwie dolnośląskim o Pracownię starają się trzy miejscowości: Czeszów (gmina Zawonia, powiat trzebnicki), Sokołowsko (gmina Mieroszów, powiat wałbrzyski) oraz Przedmoście (gmina i powiat Głogów). Dzięki głosom internautów w dwóch z nich powstaną świetlice multimedialne. Łącznie w drodze plebiscytu zostanie wybranych 26 lokalizacji dla Pracowni – po 2 w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podlaskim, śląskim oraz wielkopolskim oraz po 1 pracowni w: lubuskim, podkarpackim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

  Każda z 26 nowych Pracowni Orange otrzyma komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier oraz telewizory LCD. Pomieszczenia przeznaczone na świetlicę zostaną wyremontowane i umeblowane. Lokalni koordynatorzy Pracowni wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach, webinariach, indywidualnych tutoringach, aby wspólnie z mieszkańcami współtworzyć miejsce, które jak najlepiej odpowie na potrzeby lokalne. Pomoże w tym także system grywalizacji społecznej, którego celem jest motywowanie mieszkańców do działania na rzecz swojej okolicy.

  W Pracowniach mają być realizowane m.in. muzyczne warsztaty międzypokoleniowe, wspólne tworzenie gier planszowych, kursy językowe, warsztaty fotograficzne, zajęcia związane z regionalnymi tradycjami i wiele innych. Inicjatywy są skierowane do różnych grup odbiorców: dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, młodych matek, seniorów.

  Nowe Pracownie to prezent od Fundacji Orange z okazji 10-lecia działalności. Przez ten czas Fundacja przeznaczyła ponad 150 milionów złotych na inicjatywy społeczne, w tym na realizację autorskich programów edukacyjnych i wsparcie dla ponad 900 organizacji, 3500 bibliotek publicznych, 10 000 szkół i 1000 szpitali w Polsce.

  Program Pracownie Orange odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo