P.I.W.O. w Warszawie. Specjalny pokaz na 60-lecie Pałacu...

  P.I.W.O. w Warszawie. Specjalny pokaz na 60-lecie Pałacu Kultury i Nauki

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  P.I.W.O. w Warszawie. Specjalny pokaz na 60-lecie Pałacu Kultury i Nauki
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Piotr Smolinski

  W piątek o godz. 22 rozpocznie się specjalny pokaz "Światło i Dźwięk" na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej. Współautorami pokazu są studenci Politechniki Wrocławskiej.
  Pokaz "Światło i Dźwięk" to ponad 30-minutowy seans. Dzięki specjalnemu edytorowi animacji dostępnemu m.in. na stronie projektu P.I.W.O Light Show, każdy może złożyć Pałacowi Kultury i Nauki, osobiste życzenia.

  Projekt P.I.W.O (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) to stworzony przez studentów nietypowy system oświetlenia budynku. Celem istniejącego od 2007 r. projektu było zamienienie akademika T-16 Politechniki Wrocławskiej w ogromny wyświetlacz, sterowany przez jeden komputer.
  Od 2011 r. twórcy P.I.W.O zaczęli przeprowadzać pokazy także w innych miejscach, m.in. na najwyższym budynku Wrocławia – Sky Tower oraz na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Autorami systemu są członkowie Studenckiego Koła Naukowego MOS (Microsystems Oriented Society), działającego przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Politechnice Wrocławskiej.  ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Projekt P.I.W.O. w nowej odsłonie (FILM I ZDJĘCIA)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama