Piłka ręczna: Tłum w Orbicie obejrzał wygraną Śląska

Paweł Pluta
Tomasz Hołod
Dwa tysiące widzów przybyło w niedzielę do hali Orbita, aby obejrzeć reaktywowany Śląska Wrocław w konfrontacji z Olimpem Grodków.

- Organizacja tego meczu była na europejskim poziomie. Kibice dopisali i świetnie się spisali. No i najważniejsze, że Śląsk wygrał - mówił Karol Bielecki, który choć w sobotę grał jeszcze w Bundeslidze, to wczoraj pojawił się w Orbicie. W przerwie wśród widzów rozlosowano jego klubową koszulkę z Rhein-Neckar Löwen. - Chcę pomóc w odbudowie dawnej świetności Śląska. To miasto i ta publiczność na to zasługują, dlatego tutaj jestem. No i mam dziewczynę z Wrocławia - dodał jeden z najlepszych rozgrywających na świecie.

Oprawa meczu i liczne atrakcje, które mu towarzyszyły, sprowadziły do Orbity całe rodziny z dziećmi. Takie tłumy na trybunach, spotykane raczej na meczach superligi, nieco zdeprymowały zawodników Śląska. - Przez pierwszy kwadrans chłopcy grali bardzo nerwowo - mówił Daniel Grobelny, grający II trener wrocławian. Olimp wyszedł wtedy kilka razy na jednobramkowe prowadzenie. Potem podopieczni Tomasza Folgi rozkręcili się i wygrywali 9:6. Dopiero jednak w drugiej połowie goście opadli z sił, co wykorzystali gospodarze, powiększając przewagę.

Śląsk Wrocław - Olimp Grodków 26:16 (10:9)
Śląsk: Schodowski, Satała - Celek 2, Żubrowski 1, Grobelny 10, Herudziński 1, Kruk 1, Krawczyk 2, Zając, Furmanowski 3, Szabat 4, Kłos 2, Torchała.

II liga piłkarzy ręcznych, gr. 1
Pozostałe wyniki 2. kolejki: Orlik Brzeg - Żagiew Dzierżoniów 21:28 (8:12), UKS Polkowice - Krokus Bystrzyca Kłodzka 23:18 (13:13), Sparta Obornik Wlkp. - Szczypiorno Kalisz 29:37 (12:20), Tęcza Kościan - MKS Poznań 20:31 (8:14), Pogoń Oleśnica - OSiR Komprachcice 34:29, AZS Zielona Góra - Zagłębie II Lubin 31:29.

1. Żagiew Dzierżoniów 2 4 58-32
2. Śląsk Wrocław 2 4 62-39
3. Szczypiorno Kalisz 2 4 69-51
4. MKS Poznań 2 4 58-43
5. Sparta Oborniki Wlkp. 2 2 61-54
6. UKS Polkowice 2 2 40-37
7. AZS Zielona Góra 2 2 54-56
8. Orlik Brzeg 2 2 46-50