Zaboli na kopercie

  Zaboli na kopercie

  Katarzyna Podsiadło

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Za kilka dni za postój na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych kierowców inni zapłacą bardzo wysoki mandat: zamiast 50 zł - aż 500 zł! Rozporządzenie w tej sprawie lada dzień zostanie podpisane w Warszawie.
  Problemem parkingów dla ludzi poszkodowanych przez los zajmuje się m.in. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Włączył się on w ogólnopolską kampanię parkingową "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu". Zaproponował władzom Wrocławia, aby pomalować powierzchnię każdej koperty na niebiesko. Pomysł chwycił. Takie oznaczenie już można zobaczyć koło lotniska, a wkrótce pojawi się ich więcej.

  - Kolor ma być jaskrawy i rzucać się w oczy, żeby żaden kierowca nie mógł powiedzieć, że nie zauważył znaku - mówi Bogumił Maszewski, wiceprezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.
  We Wrocławiu na brak miejsc do parkowania narzekają wszyscy. Kierowcy stawiają swoje samochody, gdzie tylko pojawi się wolne miejsce. Często koperty z symbolem wózka nie przeszkadzają w ich zajmowaniu pojazdom do tego nieuprawnionym.

  - Mamy problem z zaparkowaniem przed urzędem, sądem, dworcem czy centrum handlowym i przez to wielu niepełnosprawnych woli pozostać w domu - denerwuje się Maszewski.
  Mandat w wysokości 500 zł ma podziałać odstraszająco.
  - Chodzi nam o to, żeby ten mandat tak zabolał, by nie pojawiła się już nigdy u kierowców pokusa łatwego parkowania wbrew przepisom - tłumaczy Sławomir Piechota, poseł i przewodniczący Rady Programowej Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. - Skończyło się łagodne proszenie o grzeczność. Teraz mamy po swojej stronie państwo, które będzie surowo egzekwować łamanie praw niepełnosprawnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama