List od prokuratorów

  List od prokuratorów

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kolejni prokuratorzy piszą do ministra. Teraz śledczy z Jeleniej Góry bronią szefa.
  Po świdnickich zbuntowali się prokuratorzy z Jeleniej Góry. Kilka dni temu napisali list do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego w obronie swojego szefa, Michała Ostrowskiego.

  Od kilku miesięcy pełni on obowiązki szefa jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej. Jego podwładni są zaniepokojeni informacjami, że szef Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu Dariusz Szyperski planuje odwołanie Ostrowskiego.
  To już drugi podobny list wysyłany do ministra przez dolnośląskich prokuratorów. Kilka tygodni temu podobny list wysłali prokuratorzy ze Świdnicy. Protestowali przeciwko planom odwołania ich ówczesnego szefa, Wiesława Dworczaka.

  Minister list przeczytał. Odpisał, że "wszystkie okoliczności zostaną rozpatrzone". A potem odwołał prokuratora, którego popierali protestujący prokuratorzy.
  I - tak, jak chciał szef Prokuratury Apelacyjnej, Dariusz Szyperski - obowiązki szefa świdnickiej okręgówki powierzył Jarosławowi Filkowi, którego prokuratorzy nie chcieli na szefa.

  List z Jeleniej Góry podpisała połowa prokuratorów z jeleniogórskiej okręgówki i podległych jej prokuratur rejonowych. Podpisali też pracownicy administracji.
  "Zwracamy się z apelem o zaniechanie zmian i powierzenie funkcji prokuratora okręgowego Michałowi Ostrowskiemu" - napisali w swoim liście. Piszą też, że Ostrowski "cieszy się pełnym zaufaniem", a pomysł jego usunięcia może budzić kontrowersje i "dalszy wzrost poczucia niepewności".

  Prokuratorzy przypominają, że w ciągu dwóch lat trzy razy zmieniał się ich szef. Nie mówiąc już o tym, że w tym czasie przez pół roku w ogóle nie było szefa w Jeleniej Górze.
  - Michał Ostrowski nadal pełni funkcję szefa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze - komentuje Dariusz Szyperski, wrocławski prokurator apelacyjny. - Prokuratorzy napisali list, powołując się na informacje medialne, a nie na decyzje ministra.

  Michał Ostrowski wciąż tylko pełni obowiązki szefa Prokuratury Okręgowej. Kilka miesięcy temu Dariusz Szyperski miał już wszcząć procedurę jego nominacji, ale się z tego wycofał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama