Zagłębie - ŁKS 2:1. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Jana Urbana

Paweł Kucharski
W poprzedniej kolejce Zagłębie bezbramkowo zremisowało z innym łódzkim zespołem - Widzewem.
Nareszcie! Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością ŁKS Łódź 2:1, a tym samym odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Bohaterem Miedziowych został Arkadiusz Woźniak, wychowanek klubu, który zdobył dwie bramki. Czy ta wygrana wystarczy, by trener Jan Urban zachowa swoją posadę? Przekonamy się zapewne na początku przyszłego tygodnia.

KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)

Bramki: Woźniak 9, 77 - Saganowski 45.

Zagłębie: Isailović - Rymaniak, Reina, Hanek, Costa (87 Telichowski) - Pawłowski, Rakowski, Rachwał Ż, Abwo (83 Dąbrowski) - Woźniak Ż, Sernas (71 Gancarczyk).

ŁKS: Velimirović - Golański, Łabędzki Ż, Klepczarek, Kaczmarek Ż - Szałachowski Ż, Łukasiewicz Ż, Kascelan, Nowak (80 Bykowski) - Saganowski, Mięciel.

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

TAK RELACJONOWALIŚMY TO SPOTKANIE NA ŻYWO:

Koniec meczu. Zagłębie w pełni zasłużenie zdobyło dziś trzy punkty.

Upłynął już podstawowy czas gry. Sędzia doliczył cztery minuty.

88 min - mogło być po meczu! Kapitalne zachowanie Rakowskiego, który ograł obrońcę i technicznym lobem starał się pokonać Velimirovicia. Niestety, niecelnie.

Do końca meczu już tylko pięć minut. Lubinianie cały czas muszą być skoncentrowani, bowiem łodzianie nie rezygnują z doprowadzenia do remisu.

77 min - GOOOOOOLLL! WOŹNIAK! - błyskotliwy Abwo urwał się Golańskiemu, podał do Woźniaka, a ten technicznym strzałem piętą pokonał Velimirovicia. Zagłębie - ŁKS 2:1!

74 min - niebywałe! Strzał po długim rogu Pawłowskiego był niecelny, ale akcję zamykał Costa, któremu centymetrów zabrakło, żeby wepchnąć piłkę do bramki.

73 min - bardzo dobrze dysponowany dziś Woźniak uderzył z kilkunastu metrów, ale dobrą interwencją popisal się Velimirović.

70 min - znów było blisko. Bardzo ładny strzał z 20 metrów Pawłowskiego. Niestety, piłka o ok. pół metra minęła słupek bramki ŁKS-u.

Do końca meczu pozostało mniej niż pół godziny. Zagłębie w dalszym ciągu jest lepsze, stwarza sobie dobre okazje, ale nie potrafi postawić kropki nad i.

58 min - wielkie szczęście ŁKS-u. Po rzucie rożnym i strzale Sernasa, Kaczmarek wybił piłkę z linii bramkowej.

53 min - znów szturm Zagłębia. Abwo podał do Rakowskiego, ten minął dwóch łodzian, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

50 min - ładna akcja Zagłębia. Sernas do Woźniaka, ale ten uderzył w sam środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Velimirović.

Zaczynamy drugą część gry. Oba zespoły bez zmian w składach.

Koniec pierwszej połowy. Lubinianie byli w niej lepsi, ale moment nieuwagi w końcówce kosztował ich utratę bramki.

45 min - Gol dla ŁKS-u... - Kaczmarek zagrał w pole karne, a niefrasobliwość obrońców Zagłębia wykorzystał Saganowski, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Pięć minut do końca pierwszej połowy.

38 min - ależ błąd Reiny z Isailoviciem. Piłkarze Zagłębia nie zrozumieli się, który z nich ma ruszyć do piłki. Przejął ją więc Saganowski, ale bramkarz Miedziowych popisał się kapitalną interwencją.

Wzrasta napór gospodarzy. Zagłębie co rusz niepokoi defensywę ŁKS-u.

35 min - to była stuprocentowa okazja dla Zagłębia! Z kapitalną kontrą wyszedł Abwo, podał do Sernasa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Velimiroviciem. Niestety Litwin trafił w bramkarza ŁKS-u...

30 min - ładna dwójkowa akcja Woźniaka z Sernasem. Niestety uderzenie Litwina sprzed linii pola karnego niecelne.

Za nami 25 minut rywalizacji. Spotkanie jest toczone w dość szybkim tempie, ale piłkarzom obu drużyn ciężko o klarowne sytuacje w polu karnym. Warto zwrócić uwagę, że już czterech graczy zostało upomnianych żółtą kartką.

21-letni Woźniak jest obecnie najlepszym strzelcem Zagłębia w tym sezonie. Na swoim koncie ma trzy bramki - dwie w lidze i jedną w Pucharze Polski.

9 min - GOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!! - dośrodkowanie z prawej strony Rymania wprost na głowę Woźniaka. Napastnik Zagłębie popisał się kapitalnym strzałem głową z ok. 12 metrów. Velimirović wyciągnął się jak struna, ale nie miał żadnych szans.

Dopiero pięć minut gry za nami, a sędzia Borski już dwukrotnie zmuszony był wyciągać żółty kartonik. Upomniani zostali Kaczmarek z ŁKS-u i Rachwał z Zagłębia.

Kibice ledwie zasiedli na trybunach Dialog Areny, a Zagłębie już miało dobrą okazję. Po dośrodkowaniu Pawłowskiego szczupakiem próbował uderzać Hanek, ale nieskutecznie.

Zaczęli.

Za pięć minut pierwszy gwizdek sędziego.

Trener Jan Urban zdaje sobie chyba sprawę z tego, jak ważne spotkanie dziś go czeka. Od pierwszej minuty w jego zespole dwóch nominalnych napastników - Darvydas Sernas i Arkadiusz Woźniak.

Zaczynamy naszą realcję live!

Stawką tego spotkania będą dla lubinian nie tylko trzy punkty, ale również, a może przede wszystkim, posada ich szkoleniowca. Pozycja Jana Urbana wisi na włosku i jeśli Szymon Pawłowski i spółka nie zdobędą dziś trzech punktów, to na Dialog Arenie już wkrótce pojawi się nowy trener.