Ćwiczenia na wysokości (ZDJĘCIA)

  Ćwiczenia na wysokości (ZDJĘCIA)

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ćwiczenia na wysokości (ZDJĘCIA)
  1/16
  przejdź do galerii
  Mundurowi z różnych służb w całej Polsce zjechali do Kłodzka, by wziąć udział w kilkudniowym szkoleniu wysokościowym. Pod okiem ratowników Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR oraz funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i żołnierzy 22. Batalionu Piechoty Górskiej ćwiczą różne techniki ratownicze.
  To gratka dla miłośników sportów ekstremalnych. Ćwiczenia można obejrzeć od wtorku na kłodzkiej twierdzy. - Zjazdy na linach, wspinanie, ratowanie ludzi z miejsc trudno dostępnych, ewakuacja poszkodowanych to podstawowe elementy naszych ćwiczeń - wylicza Renata Sulima, rzecznik prasowy SOSG w Kłodzku.

  Ćwiczenia potrwają do piątku i będą organizowane w różnych miejscach. W środę uczestnicy przeniosą się do kamieniołomu w Głuszycy Górnej.
  Tam udział w szkoleniu wezmą uczniowie miejscowych szkół, dla których organizatorzy przygotowali różne atrakcje.

  W czwartek mundurowi będą ćwiczyć na Szczelińcu w Górach Stołowych, a w piątek na zaporze wodnej i Wodospadzie Wilczki w Międzygórzu. - Takie ćwiczenia organizujemy co roku już od kilku lat - podkreśla Renata Sulima.

  Wszystko po to, żeby, jak twierdzi, podnieść swoje kwalifikacje. - Takie spotkania uczą przede wszystkim współpracy, a przecież nierzadko jest tak, że bierzemy udział we wspólnych akcjach - dodaje rzeczniczka kłodzkiej straży granicznej .
  W szkoleniu udział bierze kilkadziesiąt osób. Znaleźli się wśród nich żołnierze, strażnicy graniczni, policjanci, strażacy, ratownicy górscy i wodni, a także celnicy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama