Świdnica: Nowa hala dla siatkarek

  Świdnica: Nowa hala dla siatkarek

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od poniedziałku uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy korzystają z nowej hali sportowej. Obiekt został wybudowany przy ul. Pionierów za blisko 2,5 mln zł. Hala powstała głównie dla utworzonego w szkole liceum sportowego o profilu piłka siatkowa dziewcząt.
  Budynek jest nowoczesny i ma niezbędne dla sportowców zaplecze (szatnie, natryski, pokój trenera oraz pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy). Są pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i tenisa ziemnego.

  - Chciałbym, żeby ten obiekt i klasa sportowa sprzyjały zainteresowaniu sportem młodego pokolenia. By reprezentacja trenujących tu siatkarek stała się reprezentacją Polski - mówił podczas otwarcia hali Zygmunt Worsa, starosta świdnicki.


  I nie są to tylko pobożne życzenia, bo historia siatkarskich sukcesów szkoły sięga kilkudziesięciu lat. Warto wspomnieć, że największą dumą "Ekonomika" są związane ze szkołą, znane nie tylko w kraju siatkarki Dorota Świeniewicz i Anna Barańska (obecnie Werblińska).

  - Sukcesy tych siatkarek mobilizują naszych młodych sportowców, i to nie tylko siatkarzy. Są dla nich wzorem do naśladowania i pokazują, że również w mniejszych miastach można szlifować prawdziwe talenty - dodaje dyrektor szkoły Krzysztof Osiak, który od lat z wielką determinacją starał się o budowę hali sportowej przy szkole.

  Nowoczesna hala miała początkowo kosztować ponad 3 mln zł, ale udało się zaoszczędzić pół miliona na przetargu. W całości sfinansowana została z budżetu powiatu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama