Wrocław: Nadzór budowlany warunkowo dopuszcza stadion

  Wrocław: Nadzór budowlany warunkowo dopuszcza stadion

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Nadzór budowlany warunkowo dopuszcza stadion

  ©Paweł Relikowski

  Nadzór budowlany warunkowo dopuści wrocławski stadion do użytkowania. - Piszemy decyzję. Będzie gotowa w czwartek wieczorem albo już w piątek - mówił nam w czwartek Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Marek Adamowicz.
  Wrocław: Nadzór budowlany warunkowo dopuszcza stadion

  ©Paweł Relikowski

  ZOBACZ: Strażacy dają zielone światło dla stadionu

  ZOBACZ: Adamek i Kliczko trenowali w Magnolii (ZDJĘCIA)

  Bez tej decyzji nie można byłoby w sobotę zorganizować na nowym stadionie bokserskiej "walki stulecia" między Wita-lijem Kliczką a Tomaszem Adamkiem.


  Jak powiedział nam wczoraj dyrektor Adamowicz, warunkowa zgoda oznacza, że przed jutrzejszą walką ekipy budowlane muszą jeszcze poprawić wskazane w decyzji usterki.
  - To ważne, ale drobne sprawy - mówi Adamowicz. - To, czy zostały zrobione, sprawdzimy w pierwszym możliwym terminie, czyli w poniedziałek.

  Gdyby się okazało, że prac nie wykonano, nadzór mógłby wycofać swoją zgodę. Marek Adamowicz jest jednak przekonany, że do tego nie dojdzie.

  Inspektorzy nadzoru wskazali m.in. usterki na trybunach. Budowlańcy muszą dokręcić brakujące barierki. Do poprawienia jest też kładka pomiędzy wielopoziomowym parkingiem a "esplanadą" - czyli spacerową promenadą otaczającą arenę. Kładka musiała być poprawiona tak, by była łatwiej dostępna dla niepełnosprawnych.

  W decyzji szczegółowo opisane będzie, jaka część stadionu wciąż jest placem budowy. Tej części zgoda na użytkowanie obiektu nie dotyczy. Prace po-trwają tam jeszcze kilka tygodni.
  Tymczasem, aby na stadionie można było zorganizować jutro walkę bokserską, potrzeba już tylko opinii policji o stanie bezpieczeństwa. Bez tej opinii prezydent Wrocławia nie może wydać zgody na przeprowadzenie imprezy masowej.

  Policjanci od dwóch dni kontrolują stadion i jego najbliższe otoczenie. Jak powiedział nam wczoraj Wojciech Wybraniec z biura prasowego dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej - dzisiaj będzie kolejna kontrola.

  Funkcjonariusze czekają na usunięcie wskazanych usterek. Chodzi m.in. o dokończenie bezpiecznego dojścia na stadion od ulicy Kosmonautów, a także odgrodzenie płotem tej części stadionu, na której wciąż prowadzone są prace.

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komentarz do komentarzy

   Janusz Szachowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 33

   Ad."Odbiory przez PINB" - mogę zagwarantować, że żadna z wymienionych w komentarzu instytucji nie będzie ani przyjazna, ani łaskawa w opisanym przypadku.
   Ad: "Ha...ciekawe" - w obu przypadkach...rozwiń całość

   Ad."Odbiory przez PINB" - mogę zagwarantować, że żadna z wymienionych w komentarzu instytucji nie będzie ani przyjazna, ani łaskawa w opisanym przypadku.
   Ad: "Ha...ciekawe" - w obu przypadkach obowiązują te same przepisy prawa budowlanego, ale w przypadku domku jednorodzinnego np.na Pawłowicach nie będzie "taryfy ulgowej"
   Ad:" To znaczy,że jest źle" - fakt,było ciśnienie na dopuszczenie stadionu do użytkowania.I PINB zrobił to,na co pozwala mu ustawa prawo budowlane / pomijając aspekt niezgodnej z prawem nadzwyczajnej łaskawości i przyjacielskiego nastawienia/ A na co pozwala to prawo? - " właściwy organ może w pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego określić warunki użytkowania tego obiektu albo uzależnić jego użytkowanie od wykonania, w oznaczonym terminie,określonych robót budowlanych. Może też, pomimo niewykonania części robót wykończeniowych lub innych robót budowlanych,związanych z obiektem,w wydanym pozwoleniu na użytkowanie określić termin wykonania tych robót" Rzecz tkwi gdzie indziej: prawo budowlane mówi,że przed przystąpieniem do użytkowania obiektu budowlanego należy uzyskać OSTATECZNĄ decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, tzn po upływie terminu do wniesienia odwołania, czyli w tym konkretnym przypadku po czternastu dniach od dnia doręczenia decyzji stronie - tako rzecze Kodeks Postępowania Administracyjnego.Tenże kodeks stanowi, że przed upływem terminu do wniesienia odwołania decyzja NIE ULEGA WYKONANIU. Zestawmy zatem daty; decyzja PINB dostarczona stronie dn.09.09 br, użytkowanie obiektu rozpocznie się dn 10.09 br - no to gdzie tu ostateczność decyzji? I tu są dopiero kpiny z prawa- ale jak coś jest niezgodne z prawem, to, od pewnych szczebli zarządzania, tym gorzej dla prawa.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do prokuratury!

   ross (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 28

   tą sprawą powinna się zająć bezstronna prokuratura! jest to ewidentne łamanie prawa przez właściciela stadionu!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ha..., ciekawe

   kreg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 29

   czy przy realizacji tej budowy obowiązują takie same procedury jak i przy budowie domku jednorodzinnego, gdzieś daleko od centrum, np na Pawłowicach?
   Wszystko ściema.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   k...

   wrocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 20

   Pisanie na kolanie...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To znaczy, że jest źle!!!

   v (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 27

   Gość się zabezpiecza. Było ciśnienie na dopuszczenie stadionu. Gość wybrnął genialnie. Teraz nikt nie odpowiada za nasze bezpieczeństwo. Czy jest bezpiecznie okaże się w poniedziałek. Dobre.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stadion EURO

   wrocek02 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 37

   Komuna wrocila - a raczej wreszcie mozna zdefiniowac tych wsyzstkich co z komuny zyja i TO DOBRZE !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odbiory przez PINB

   NN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 32

   Ciekawy jestem czy za około dwa miesiące straż pożarna ,sanepid i nadzór budowlany będą tak przyjaźnie i łaskawie nastawione do inwestycji , którą jako kierownik budowy będe oddawał do użytku....rozwiń całość

   Ciekawy jestem czy za około dwa miesiące straż pożarna ,sanepid i nadzór budowlany będą tak przyjaźnie i łaskawie nastawione do inwestycji , którą jako kierownik budowy będe oddawał do użytku. Dotychczas zajmowało mi to prawie dwa miesiące- czyli wszystkie ustawowe terminy . Ale może od dzisiaj urzędy wychodzą frontem do obywateli i wszelkie procedury będą załatwiane w ekspresowym tempie. Pomarzyć można , prawda?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybiera się inspektorów "przyjaznych" miastu.

   ppp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 29

   Nie mogło być inaczej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszczędny PINB

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 37

   Nie chcą zapłacić ani gronia za nadgodziny inspektora, który jeszcze w sobotę mógłby sprawdzić, czy zalecenia wdrożono. Wolałbym, aby groszowych oszczędności w tej sprawie nie robiono. Bo w razie...rozwiń całość

   Nie chcą zapłacić ani gronia za nadgodziny inspektora, który jeszcze w sobotę mógłby sprawdzić, czy zalecenia wdrożono. Wolałbym, aby groszowych oszczędności w tej sprawie nie robiono. Bo w razie czego (odpukać!) będzie pytanie prokuratora: "a kto zawinił?". I wtedy wszyscy w podatkach będziemy płacić odszkodowanie rodzinom poszkodowanych za "oszczędność" kilku rbg (roboczogodzin) i parudziesięciu złotych.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale jaja

   Pesymista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 43

   Wiecie co by było gdyby doszło do zamieszek takich na miarę meczów ligowych i komuś coś by się stało, a nie daj boże ktoś by zginął - rozebrali by ten stadion szybciej niż go budowali, a ten co...rozwiń całość

   Wiecie co by było gdyby doszło do zamieszek takich na miarę meczów ligowych i komuś coś by się stało, a nie daj boże ktoś by zginął - rozebrali by ten stadion szybciej niż go budowali, a ten co wydał tymczasową zgodę trafiłby za kraty i więcej takiej głupoty by nie zrobił. Monster Jam szybciutko przenieśli na inny okres bo małe zainteresowanie było, a jak chodzi o taką walkę to już kolanka zadrżały. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mistrzostwo

   matomi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 46

   Mistrzostwo z tym warunkowym odbiorem. jak coś się sp.... i będzie klapa to poniedziałkowa kontrola wykaże nieprawidłowości i nadzór budowlany jest czysty :) Normalnie dupochron doskonały.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mistrzostwo

   qum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 26

   Komunikat jest jasny, jak ktoś się boi nie musi tam iść :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama