Szermierka: Gruchała, Dmowska i spółka we Wrocławiu

    Szermierka: Gruchała, Dmowska i spółka we Wrocławiu

    Wojciech Koerber

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Wszystkie najpierwsze szable, a także szpady i florety Rzeczypospolitej pojawią się od czwartku do niedzieli we Wrocławiu, by ustalić podczas mistrzostw Polski, kto na jaki medal zasłużył. To ważna impreza, bo zbliżają się przecież MŚ w Katanii, gdzie walka toczyć się będzie o paszporty olimpijskie na Londyn.
    Wśród obrońców tytułów znajdują się m.in. florecista Wrocławian Leszek Rajski, a także męskie ekipy Wrocławian (floret) i AZS-u AWF-u Wrocław (szpada). Indywidualnie złota będzie też bronił m.in. wychowanek Kolejarza w barwach Legii- Piotr Sadowy. Walory estetyczne zapewni z kolei obecność Sylwii Gruchały (floret), Danuty Dmowskiej-Andrzejuk czy Magdaleny Piekarskiej (szpada).

    - Za pomoc przy organizacji imprezy chciałbym szczególnie podziękować panu prezesowi Wojciechowi Normandowi z firmy Deichmann - mówi szef Kolejarza Wrocław Kazimierz Górniak. Pomagają także Technodrew Polska (wyposażenie wnętrz), Hydropol-Dekor, Zakład Remontowo-Budowlany Kwadrex.D, Diagnostyka (laboratoria medyczne) oraz Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu.
    Program 81. Indywidualnych i 54.

    Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w Szermierce - Wrocław, hala Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43.

    Czwartek: godz. 11 - uroczyste otwarcie, 11.10 - eliminacje indywidualnego floretu mężczyzn; 13. - el. indywidualnego floretu kobiet; 18. - półfinały i finały.

    Piątek: godz. 8 - turnieje drużynowe floretu mężczyzn i kobiet; 11. - finał druż. floretu kobiet; 12. - finał druż. floretu mężczyzn; 13. - el. ind. szpady kobiet; 13.30- el. ind. szpady mężczyzn; 18.30 - półfinały i finały ind. szpady mężczyzn i kobiet.

    Sobota: godz. 8 - druż. szpada mężczyzn i kobiet; 11. - finał druż. szpady kobiet; 12. - finał druż. szpady mężczyzn; 14. - el. ind. szabli mężczyzn; 15. - el. ind. szabli kobiet; 18. - półfinały i finały ind. szabli mężczyzn i kobiet.

    Niedziela: godz. 10 - drużynowa szabla mężczyzn i kobiet; 12.30 - finał druż. szabli kobiet; 13.30 - finał druż. szabli mężczyzn.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać