Za darmo w ramach Europejskiego Kongresu Kultury (lista...

  Za darmo w ramach Europejskiego Kongresu Kultury (lista wydarzeń)

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  7 i 8 września (w godz. 16-19 w Wytwórni Filmów Fabularnych) można odebrać darmowe wejściówki na różne wydarzenia w ramach Europejskiego Kongresu Kultury.
  Wśród nich między innymi na inaugurujący Kongres wykład prof. Zygmunta Baumana (8 września, godz. 17.30, Hala Ludowa). Bauman w swoim wykładzie nawiąże do tematów podjętych w wydanej wiosną tego roku książce "Kultura w płynnej nowoczesności". Będzie mówił m.in. o roli Unii Europejskiej w kształtowaniu współczesnej kultury, związkach między kulturą a procesami globalizacji, relacjach między sztuką i polityką.

  Darmowe wejściówki są też na muzyczne projekty Krzysztofa Pendereckiego z guru elektroniki Aphex Twinem (10 września) i gitarzystą Jonnym Greenwoodem (9 września), pokazy filmowe w ramach Funny Games EU, a także kilka debat, które odbędą się w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

  Dla najmłodszych są bilety na seanse Kina Dźwięku, czyli fabuły i animacje, które będą wyświetlane w Wytwórni Filmów Fabularnych.

  Wszystko o Europejskim Kongresie Kultury

  8 września w Rynku, na placu Gołębim, o godz. 21, teatr KTO rozpocznie widowisko "Ślepcy", na podstawie powieści noblisty Jose Saramago pod tym samym tytułem (scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń, scenografia: Joanna Jaśko-Sroka, kostiumy: Zofia de Ines, Joanna Jaśko-Sroka, choreografia: Eryk Makohon). Wstęp wolny.

  Od 8 do 10 września co wieczór, o godz. 21.30, odbywać się będzie darmowa prezentacja rzeźby multimedialnej Briana Eno, który do jej realizacji wykorzysta fontannę na pergoli.

  A 9 września jeden z najsłynniejszych światowych teatrów pirotechnicznych, Groupe F, zrealizuje wielki plenerowy spektakl na trzech scenach na Wyspie Słodowej. Początek: godz. 21.30.

  Program Europejskiego Kongresu Kultury

  Tego samego dnia o godz. 9 w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego przy ul. Widok 10 (osoby zainteresowane udziałem powinny napisać e-mail na adres wrocławskiego BIPE: epwroclaw@europarl.europa.eu) rozpocznie się debata na temat przyszłości kinematografii europejskiej, która będzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy kino w Europie potrzebuje wsparcia ze strony instytucji publicznych.

  A o godz. 16 w DCF-ie (ul. Piłsudskiego 64a) zobaczymy bezpłatny pokaz filmu "Obca" ("Die Fremde") w reż. Feo Aladag. "Obca" opowiada historię Turczynki Umay, która nie wytrzymując upokorzeń ze strony męża, decyduje się wraz z pięcioletnim synkiem Cemem uciec ze Stambułu, by szukać schronienia u rodziny w Berlinie.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pokaz Briana Ino

   nokulture (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 40

   to jakaś porażka. Lepsze są cykliczne pokazy specjalne. Szkoda czasu na taką "kulturę". No i za bilety nie chcieli zwrócić ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wejściówki

   ab (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 34

   Ostatnie wejściówki to chyba rozdawano 6 września o czym pisano w konkurencyjnej (?) Gazecie Dolnośląskiej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fajerwerki

   marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 33

   skad najlepiej beda widoczne fajerwerki 9 wrzesnia?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama